Hayalistic

Türkiye’ye Gelen Koreli Ünlüler

1-) Gonh Hyo Jin 
Marie Claire Korea Dergisi  çekimleri için gelen Gonh Hyo Jin Türkiye’nin tarihi illerini gezdi bazı fotoğrafları aşağıdan bakabilirsiniz.

Baya değişik tecrübeler edinmiş sanki 😀 😀

2-)Lee Seung Gi
Noonas over flowers adlı program için Türkiye’ye geldi. Sultanahmet ve Ayasofya’da yapılan çekimler 1 gün sürdü.

3-)Nuest
Kpop şarkı yarışmasının İstanbul elemelerinde jürilik yapmaya gelen bu grup  havaalanında sempatik tavırlarıyla dikkat çekti.Ayrınca grup Hürriyet gazetesine röportaj verdi. Okumak için tıklayınız.

4-) Shin Hwa
Fotoğraf çekimleri için 2003 yılında gelen Shin Hwa çekimlerin çoğunu turistik yerlerde gerçekleştirmişler.Çekimlerin çoğu Eminönü, Sultanahmet, Dolmabahçe Sarayı, Gülhane, Taksim, Sirkeci, Galata Kulesi ve İstanbul’un meşhur arka sokaklarında gerçekleşti.

5-) Yong Kye Sang 
Yong Kye Sang’ın Türkiye Gezisi adlı belgesel çalışması için Türkiye’ye gelen bu ünlü,tam bir turist gibi sadece İstanbul ile sınırlı kalmayıp başka şehirleri de sokak sokak gezip, muhteşem kareler yakalamış.10 Dakikalık belgesi aşağıdan izleyebilirsiniz

6-)Jae Joong 
Türkiye’deki fanları ile buluşmaya gelen bu ünlümüz,bir etkinlikte bir şaka yapıp “Korece bilen bir Türkle evlenebilirim” dedi.Kore’ye döndüğünde ise çok kez Türkiye’yi çok beğendiğini ve soran arkadaşlarına bir dahaki sefere onlarla beraber gitmek istediğini söyledi.
Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ilede görüştü.

7-)PSY 
PSY 22 Şubat 2013 gecesi İstanbul Blue Night organizasyonu kapsamında bir konser verdi. Gangnam Style şarkısı ile Dünya üzerine büyük bir yankı uyandıran bu koreli ünlü de Türkiye’ye gelen ünlüler arasında yer alıyor.Resimde de gördüğünüz gibi Acun Ilıcalı’nın yeneksizsiniz programına da konuk oldu.Salondaki enerjiyi çok beğendiğini dile getirdi.

Music Bank ile gelenler (2013)
2013 yılında music bank ile gelen ünlüler de baya var hani.Muhteşem şarkılar,kareografiler eşliğinde gerçekleştirilen bu etkinliğe katılan grup ve ünlülere göz atalım.

8-)Ailee (Üsküdar’a Giderken adlı şarkıyı seslendirdi.) 9-)Beast 10-)Ft-Island 11-)Mblaq 12-)Super Junior 13-)Miss A 
( Bu kısım ile ilgili ayrıntılı bir yazı yazacağım bir kaç satırla anlatabileceğim bir konser değildi )
Bunu da şuraya bırakayım 🙂 Kaç yıl geçti hala izledikçe türlerim diken diken oluyor :)Kore ile ilgili adım attığım ilk olay buydu o sebeple çok özeldir benim için bu konser… 
14-)Exid  15-)Rania
N11’in konseri için geldiler ve Star tv’de Melek programına katıldılar.

16-)Song Seong Heon  (2014)
Sonj Seung Heon, geçtiğimiz yıl Nisan ayında gerçekleşen SH&Asto Japon etkinliği çerçevesinde ülkemize gelip, tanıtım fotoğrafları çektirdi. İşte o fotoğraflardan bazı kareler:

17-)Song Jae Rim-Kim So Eun(2014)
We got married adlı programdaki evlilikleri için balayına Türkiye’ye geldiler.Ve burada geçirdikleri zamanı kamera kaydına aldılar ve Kore’de yayınlandı.

18-.Jung Eum Hwang
Kill Me Hell Me dizisinin ardından bir katalog çekimi için Türkiye’ye gelen Jung Eum Hwang geldiğini İnstagram hesabından paylaştığı fotoğrafla duyurdu.

19-)Led Apple
Türkiye-Kore Dostluk Derneğinin katkısıyla 2014 yılında düzenlenen konser 1 Kasım tarihinde “Garajistanbul’da” gerçekleşti.

20.Son Yeo Jin
Çoğumuzun kendisini Personal Taste dizisi ile tanıdığımız Son Hye Jin’de bir derginin fotoğraf çekimleri sayesinde ülkemize gelen isimler arasında…

21-)Taecyeon
Ülkemize kısa süreli bir tatil için gelen Taecyeon paylaştığı bir fotoğraf sonrası Türkiye’de olduğu anlaşıldı.

22-)Cnblue
Türkiye’de düzenlenecek Asya Pasifik Şarkı Yarışması’na katılacak olan Güney Kore’nin genç Rock grubu CNBLUE, İstanbul’a gelişinde Atatürk Havalimanı’nda binlerce hayranı tarafından karşılandı.

Bu resimi koysam anlarsınız sanırım izdihamı 😀 😀

23. Han Ye Seul
Bilindiği üzere Türkiye’ye tatil için gelen Han Ye Sul, Instagram’da paylaşımlarda bulundu.

Bu da baya eğlenmiş görünüyor 😀

24. BIGBANG’den Seungri 
BIGBANG’in katıldığı ‘Radio Star’ televizyon programında Seungri’nin Türkiye’de bulunduğu gerçeği ortaya çıktı. Seungri, “Çinli bir arkadaşım Türkiye’de deniz kenarında resort şeklinde çok büyük bir otel yapıyor. Otelinde stadyum da olmasını istedi ve bana ‘Seungri sen yap bu işi’ dedi. Ama ben stadyumdan pek anlamadığım için Türkiye’ye gidip arkadaşımı işin ehli insanlarla tanıştırdım” diyerek Türkiye gelen Koreli ünlüler listesine de giriyor.

25.Soya
Bestimiz bu 😀 Hem geliyor geziyor hemde yeni şarkısının klibini burada çekiyor ^^

26.Newkidd
İlk Yurt dışı konserlerini Türkiye’de verdiler.

Bu kayıt “hayalistic.blogspot.com” için hazırlanmıştır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır..
~(≧▽≦)~

güldeniz isak

Kendi halinde bir Mühendis (inşaat)
Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler 🙂