18 Şubat-Kore’de Tarihte Bugün

1909 – 1897’den 1910’a kadar süren Joseon Hanedanlığı’nın varisi olan Kore İmparatorluğu, ulusal vergi tahsilatı kanunlarını açıkladı.Bölgesel vergi kanunları, (vergi gelirinin bir kısmını yerel belediyelere veren) üç yıl önceden oluşturuldu.

1910 – İlk ticari sinema salonu Seul’de açıldı.

1952 – Kuzey Kore’nin savaş esirleri, Güney Kore’nin güney kıyılarındaki Geoje Adası’ndaki bir hapishanede tutuluyordu, isyan başladı.Çatışma sırasında yaklaşık 100 kişi öldü, komünizm karşıtı mahkumlar ve diğerleri 1953’te Kore Savaşı’nın bir ateşkes ile son bulmasıyla serbest bırakıldı.

1986 – Hyundai Motor tarafından üretilen kompakt bir araç olan 1000 adet Pony modelinden oluşan Güney Koreli otomobillerin ilk sevkiyatı Amerika Birleşik Devletleri’ne geldi.

1992 – Güney ve Kuzey Kore altıncı üst düzey yetkilileri Pyongyang’da topladılar.

2003 – Bir yangın, güneydoğudaki Daegu şehrinde bir metro istasyonunu sardı, 197 kişinin ölümüne ve yüzlerce kişinin yaralanmasına yol açtı. Yangın, sabahın erken saatlerinde, 50’li yaşlarında, kendisinin yanı sıra başkalarını da öldürmek isteyen zihinsel olarak rahatsız bir adam tarafından başlatıldı.Daha sonra ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

2014 – Güneydeki Gyeongju kentinde, öğrencilerle dolu bir otel spor salonunun çatısından yıkılması sonucu, on kişi hayatını kaybetti ve 100’den fazla kişi de yaralandı.

BU YAZIMIZA TEPKİNİZ NEDİR ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

YAZAR HAKKINDA

güldeniz isak güldeniz isak Kendi halinde bir Mühendis (inşaat) Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler :)
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tarih

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Content Protection by DMCA.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,