22 ŞUBAT-KORE’DE TARİHTE BUGÜN

1980 – Güney Kore hükumeti, ABD, Batı Almanya, Japonya ve Kanada’dan sonra Moskova Olimpiyatlarını boykot etmeye karar verdi.

1990 – Bakanlar Kurulu, Güney ve Kuzey Kore arasındaki ekonomik ve sosyal değişimlerin desteklenmesi için yasal sistemlerden biri olan Koreliler arası işbirliğine fon oluşturmak için bir yasa tasarısı kabul etti.

2003 – SK Corp. Başkanı Chey Tae-won yasa dışı hisse senedi alım satım suçlamasıyla tutuklandı.

2005 – Kuzey Koreli lider Kim Jong-il, bir Çin elçisine, “şartlar” yerine getirildiğinde ülkesinin nükleer silah programı hakkında çok taraflı müzakerelere tekrar katılacağını söyledi.

2006 – Papa Benedict VXI Güney Koreli Başpiskopos Nicholas Cheong Jin-suk’u 15 yeni kardinalinden biri olarak atadı.

2007 – Cumhurbaşkanı Roh Moo-hyun, Aralık ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar siyasi tarafsızlığı sürdürmek için iktidardaki Uri Partisinden ayrılma kararını açıkladı.

2014 – Güney Koreli kısa pist patencileri Park Seung-hi ve Shim Suk-hee, Rusya’da düzenlenen Soçi Kış Oyunları’nda kadınlar 1.000 metrede sırasıyla altın ve bronz kazandılar.

2017 – Güney Kore, Japonya’daki Asya Kış Oyunları’nda üç sürat pateni altın madalya kazandı.Ülke ayrıca, oyunlardaki kadınların 3.000 metrelik rölesi dahil olmak üzere kısa pistte patenle üç altın madalya daha aldı.

BU YAZIMIZA TEPKİNİZ NEDİR ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

YAZAR HAKKINDA

güldeniz isak güldeniz isak Kendi halinde bir Mühendis (inşaat) Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler :)
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tarih

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Bildir
Content Protection by DMCA.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,