23 ŞUBAT-KORE’DE TARİHTE BUGÜN

1904 – Kore-Japonya Protokolü imzalandı.

Japonya tarafından dayatılan anlaşma, Kore hükumetinin, tesislerinin modernizasyonu konusunda Japon tavsiyelerini kabul etmesi ve başka bir ülkenin Kore’yi işgal ederse, Japon birliklerine stratejik üsler sağlaması gerektiğini belirtiyor.Diğer ülkelerden koruma bahanesiyle Japonya, Kore’nin kolonizasyonu için çabalarını arttırdı.Ülke 1910’da Japon yönetimi altına girdi ve Japonya’nın II. Dünya Savaşı’ndaki yenilgisini takiben 1945’te egemenliğini geri aldı.

1960 – Güney Kore Malezya ile diplomatik ilişkiler kurdu.

2006 – Kuzey Kore, 1950-53 Kore Savaşı sırasında ve sonrasında kaybolan Güney Korelilerin kaderini doğrulamaya yardımcı olmayı kabul etti. Anlaşma, iki ülkenin Kızıl Haç yetkilileri arasındaki üç günlük müzakerelerin sonunda geldi.

2014 – Güney ve Kuzey Kore’den yüzlerce kişi, altı yıldan uzun bir süredir ilk kez uzak kaldıkları akrabalarıyla Kumgang Dağı’ndaki üç günlük aile birleşimin de buluştular.

BU YAZIMIZA TEPKİNİZ NEDİR ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

YAZAR HAKKINDA

güldeniz isak güldeniz isak Kendi halinde bir Mühendis (inşaat) Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler :)
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tarih

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Bildir
Content Protection by DMCA.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,