Burçlara Göre Giyim Tarzları

Burçlar karakterimizi belirlerken hayatımızla ilgili birçok şeye de etki ediyor aslında. Özellikle tarzımız, vazgeçemediğimiz alışveriş tutkumuz ya da tam tersine alışverişten nefret etmemizde burcumuzun katkısı büyük olabilir. İşte burç özelliklerine göre stiller… 

1.KOÇ

Koç burcu kadını; özgürlüğüne düşkün, lider ruhlu, kendini önemseyen, iddialı, eğlenceli ve mantıklıdır. Koç burcu kadının giyim tarzında bu özelliklerini çok rahat görebiliriz. Kırmızı, narçiçeği, mavi ve canlı renkleri tercih eder. İddialı renkleri çok sever. Özellikle kırmızı en sevdiği renktir ve çok güzel taşır.

Rahat ama şık, sade ama dikkat çekici olmayı, modayı ve trendleri takip ederek sürekli kendini yenilemeyi sever. Modern görünmeye önem gösterir. Kendi tarzını yaratmak ve farklı olmak ister. Alışveriş yapmayı sever. Havalı, kadınsı ve eğlenceli giyinmek temel öncelikleridir.

Cesur, yenilikçi ve farklı tarzıyla trend yaratma potansiyeline sahiptir, koç kadını takip eden değil takip edilendir.

Gözlük, uzun küpe, saç aksesuarları ve saat favori aksesuarlarıdır. Makyaj yapmayı, özellikle kırmızı ruju çok sever. Makyaj yaparken gülüşlerini ve enerjilerini ön plana çıkarmak isterler.

2.BOĞA


Boğa burçları konforlarına çok önem verirler ancak bu asla şık olmayacakları anlamına gelmez. Kot pantolonlarından vazgeçmezler ve onları en havalı spor ayakkabılarla birleştirirler.Kendilerini rahat ama iddialı parçalarla göstermeyi tercih ederler. Neon kazaklar, havalı spor ayakkabılar ve desenli parçalar tam da onlara göredir.

Klasik tarzını modern ve özenli dokunuşlarla şık ve güncel bir hale getiren boğa burcu kadını için ayakkabı çok önemlidir. En büyük zaaflarıdır, giysileri çok sade olsa bile şık bir ayakkabıyla bunu bütünlemek isterler.

Fazla abartı olmayan, genel uyum bozmayan şık ve küçük aksesuarları severler.

3.İKİZLER


İkizler tıpkı kişiliklerinde olduğu gibi tarzlarında da değişkenler. Topuklu ayakkabı giydiklerinde ki öz güveni sıradan spor ayakkabılarla da hissedebilirler. Aksesuar kullanmayı çok severler ancak bu da yine ruh halleriyle değişiklik gösterebilir. Sabit bir tarzda kalmaları mümkün değildir. Çanta ve ayakkabılar ise en büyük silahları, bu yüzden her zaman yeterince ve her tarzda çanta ve ayakkabıları vardır. Onlar için stillerinin kilidi çanta ve ayakkabılar.

Ama ayakkabı konusunda da belirli bir tercihleri yoktur, hoşlarına gittiyse her tarzı giyerler.

Aksesuarları, özellikle çanta ve takıları çok sever. Hatta takı bağımlısıdır diyebiliriz. Küpe, değişik kolye ve bileklikler asla vazgeçemedikleri aksesuarlardır.

4.YENGEÇ


Klasiklerden yana olan Yengeç burçları, kırmızı ve fildişi gibi renkleri çok severler. Oldukça zarif ve romantik bir tarzları vardır. Bu zarifliği günlük parçalarla birleştirirler. Trendleri takip ederek uygun renk ve desenlerle birleştirirler. Yapılı çantalar ve zarif küpeler en sevdikleri parçalardır.

Yengeç kadını şık ve kadınsı olmanın yanı sıra rahatlığına da çok önem verir. Özellikle evde pijama gibi rahat giysileri tercih eder.

Aksesuar konusunda da aynı sade ve naif tarzı takip eder. Çok dikkat çeken, abartı aksesuarları sevmez. Makyajda da sadeliği ve duruluğu sever.

Büyük çanta, naif küpeler, ‘vintage’ giysi ve takılar her zaman favorileridir.

5.ASLAN


Meydan okuyan, renkli ve canlı bir tarzları olan Aslan korkusuz giyinmekten hoşlanırlar. Aynı zamanda tarzlarına yaratıcılıklarını da katarlar. Cesur desenler ve aksesuarlarla bir ortama girdiklerin anında dikkat çekmek isterler ve çoğu zaman tarzlarıyla bunu başarırlar. Aslan burçlarının tarzları abartının ötesinde gösterişli ve iddialıdır.

Aslan burcu kadını genel de saten ve yün kumaşları tercih eder. Hazır giyimi çok sevmez, daha çok kendine özel bir terziye sahip olmak ve kıyafetlerini diktirmek ister.

Alışverişi çok sever hatta alışveriş bağımlısı olacak kadar ileri gidebilir.

6. BAŞAK      

Başak burçları çekici ve zarif parçaları çok severler. Tarzlarına yaratıcı dokunuşlar yapmak imzaları gibidir. Feminen parçalar ise vazgeçilmezlerindendir. Vintage dükkanlarda ise genellikle  Pastel tonlar, aksesuarda ise sıra dışı renkler kullanabilirler. 

Kahverengi, lacivert, bej ve krem renkleri çok sever. Pratik ve rahat kıyafetlerden hoşlanan Başak kadını genelde yün ve keten kumaşları tercih eder. Özellikle yazın bej, krem ve lacivert renkleri kombine ederek giyer.

Aksesuarları sadece gerekli gördükleri zaman kullanırlar, kemer, yüzük, zarif saatler ve inci küpeler favori parçalarıdır.

Saçlarını atkuyruğu yapmayı ve elbiselerine broş takmayı severler.

7.TERAZİ

Terazi burçları farklı tarzları karıştırmayı severler. Klasikleri sevseler de her zaman sıra dışı bir şey eklemeyi severler. İmzaları ise beklenmedik parçaları oldukça başarılı bir şekilde birleştirmektir. Bazen renklerle oynayarak yaparlar bunu bazense eğlenceli parçalarla klasikleri birleştirerek.

Ayakkabı olarak yüksek topuklara çok düşkündür. Düz ayakkabı giymeyi çok sevmez.

Işıltılı ve çekici olmayı sever, bu nedenle aksesuarlar onun için vazgeçilmez parçalardır. Hem günlük hayatta hem de özel bir gecede kıyafetine uygun bileklik, küpe gibi başarılı parçalar seçmeyi çok iyi bilir.

8.AKREP


Akrep burçları tarzları konusunda oldukça istikrarlıdır. Ama bu asla sıkıcı oldukları anlamına gelmez. Rafine ama asi bir tarzları var. Topuklu ayakkabıları severler, ayrıca deri parçalar da her zaman ilgilerini çeker. Kadınsı parçalardan uzak dursalar da her zaman çekici olmayı başarırlar. Güneş gözlükleri en sevdikleri aksesuarlardandır.

Akrep burcu kadını naif ve pastel renkleri sevmez, genelde koyu ve iddialı renkleri tercih eder. Koyu kırmızı ve siyah en sevdiği renktir.
Akrep burçları kadınlarının gözleri ve bakışları çok güzeldir. Bunun farkında olan Akrep kadınları gözlerini ve bakışlarını öne çıkartan iddialı makyajları tercih ederler.

9.YAY


Işıldayan ama titizlikle seçilmiş, biçimli ve feminen bir tarzları var Yay burçlarının. Baskılı giysiler ise adeta tutkunuz. Feminen parçaları sevseler de bu asla aşırı iddialı oldukları anlamına gelmiyor. Kalıplı ceketlerle vücut hatlarını ortaya çıkaran parçaları birleştirmeyi severler. Renk ve desenlerle oynayarak tarzlarında fark yaratırlar.

Yay burcu kadını; alışverişsiz yaşayamaz ve beğendiği bir şeyi mutlaka almak ister, parasını çok rahat harcar.

Günlük giyimde rahat olmak ister, buz mavisi kot pantolon ve rahat bluz, tişörtler öncelikli tercihidir. Mavi, pembe, sarı, bej,mor ve krem gibi pastel renkleri çok sever.

Göz makyajını çok sever, özellikle koyu renkli farklarla çevrelenmiş buğulu gözleri…

10.OĞLAK


Basit ama sofistike. Tarzlarına önem veren Oğlak burçları her ne kadar giyimlerine özen gösterse de basit olmayan uğraştırıcı parçaları tercih etmezler. Kısacası zahmetsiz şıklıktan hoşlanıyorlar. Çeşitli hilelerle stillerini şekillendirirler; bazen bir eşarp bazen gösterişli bir bot.

Ciddiyeti seven Oğlak kadını için pantolon ve ceket en sevdiği parçalardır. Özellikle ‘blazer’ ceketlerden vazgeçemezler. Giydikleri ceket ya da gömleklerin vücutlarına uygun olmasına ve üzerlerine oturmasına çok dikkat ederler. Üzerlerine oturmayan, onları düzensiz, özensiz gösteren giysileri asla tercih etmezler

Aksesuarda küpeyi de çok kullanırlar. Çanta da olduğu gibi sıradan küpeler yerine orijinal, değişik, tasarım küpeler takmaya özen gösterirler.

11.KOVA


Yenilikçi, zevkli ve eğlenceli. Asla başkaları için giyinmezler Kova burçları, sadece içinde mutlu oldukları giysileri tercih ederler. Denemekten korkmazlar, her zaman cesurdurlar. Tuhaf kıyafetler ise adeta onlar için yaratılmıştır. Modaya körü körüne uyum sağlamaktan kaçınırlar, adeta kendi modalarını yaratırlar.

Aksesuarlar vazgeçemedi parçalardır. Burçlar içinde aksesuar zevki en gelişmiş ve onları en iyi kullanan burçtur. Fular, bileklik, küpe, çanta, şapka gibi her parçayı kullanırlar. Ayrıca Kova kadını saçıyla ilgilenmeyi çok sever ve genelde çok güzel saçlara sahiptir.

12.BALIK


Bir yandan bohem bir yandan çekici parçalar tam da Balık burçları içindir. Cesur kıyafetleri ve aksesuarları tercih etmekten asla kaçmazlar. Üzerindekiler asla karışık durmaz, akıcı bir tarzları vardır. Pastel renkli elbiseler, ipek gömlekler, kadife blazer ceketler… Birinin dikkatini çekmek için iddialı parçalara ihtiyaçları yoktur. Sadece bu parçalarla tüm dikkatleri üzerilerine toplayabilirler.

Sadeliği ve şıklığı seven Balık burcu kadını için aksesuarlar vazgeçilmez parçalardır. Özellikle yüzükler… Yüzükler konusunda çok zevklidirler ve çok geniş bir koleksiyona sahip olmak isterler. Vintage, farklı dönemleri yansıtan tasarım yüzükler, şık taşlı yüzükler vs gibi kıyafetlerine göre çok güzel yüzükler kullanırlar. Ayrıca küpe ve kemer de en çok kullandıkları aksesuarlardır.

Saçlarını dalgalı gevşek topuz yaptırmayı çok severler, çünkü romantiklerdir…

Ayakkabı konusunda belirli bir tarzları yoktur, günlük hayatta rahat ve şık olması bakımından babet tarzı ayakkabıları tercih ederler. Etek ve elbise gibi şık bir kıyafeti çok zarif bir topuklu ayakkabıyla bütünlemeyi çok iyi bilirler.

güldeniz isak

Kendi halinde bir Mühendis (inşaat)
Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler 🙂

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
moda
Content Protection by DMCA.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,