Hayalistic

İdollerin Tanınmadan Önce Yaşadığı Zorluklar

Yükselmek için ilk basamağa adım atma cesaretini gösteremezseniz çıkacağınız bir zirve olmaz. Şu anda tanıdığımız bir çok idolün ilk adımları büyük kararlılık cesaret,yalnızlık ve acı içinde atılan adımlar.Hayallerinin peşinden koşan, bu mesleği seçmek zorunda olan ve daha bir çok zorluk yaşayarak şarkıcı olan zirveye emin adımlarla çıkan ünlüler onlar.

Şu anda tüm dünyanın tanıdığı 20 idolün adlarını hiç kimsenin bilmediği zamanlarda yaşadıkları sıkıntı ve zorluklar :

1) TVXQ Yunho

Kore’nin en ünlü yıldızlardan binlerce hayranı olan isimlerden birisi TVXQ üyesi Yunho. Ancak hayat onun için her zaman bu kadar güzel değildi. Yunho, ortaokuldayken ailesi 1997 yılında çıkan Asya Ekonomik krizinde iflas edince ve evsiz kalınca Yunho ailesine destek olabilmek için hem farklı işlerde çalışmış hem de dans yarışmalarına katıldı. SM Entertainment ile yapılan görüşmeler sonunda şirkete stajer olarak giren Yunho stajerlik eğitiminden arta kalan zamanlarda garsonluk,temizlikçilik gibi pek çok işte çalışmış,evleri olmadığı için sokaklarda sabahlamıştır.

2) SistAr Bora

Hayallerinin peşinden koşan Bora JYP Entertainment’ın seçmelerine katıldığında, kariyerine başlangıcında babasının kanser nedeniyle aniden vefat ettiği haberini aldı. Hayatının en zor anlarını yaşayan Bora babasının her andığında gözyaşlarını tutamıyor.

3) Lee Joon

Ailesi yoksul olduğu için kötü bir çocukluk geçirdi.Okul gezilerine hiç katılamadı. Sadece bir tane dans elbisesi vardı.Sürekli kötü kokan bu kıyafeti giyindi.Arkadaşları tarafından dışlandı.katıldığı seçmelerden olumsuz yanıtlar aldı. Çok çalıştığı için iki gün üst üste uyumadığı zamanlar oldu.Sağlığı bozuldu.Ancak o pes etmedi .Seul Sanat Üniversitesi, Korea National Universitesi, Kyung Hee Cyber Üniversitesinden dans alanında uzman olarak mezun oldu.

4) Seo In Guk

Seo In Guk,kırsal kesimden yoksul bir ailenin çocuğu.Ailesi et yiyebilmek için tavuk kemikleri ile yemek yapti. Şarkıcılık hayalleri kurdu.Sürekli çeşitli etkinliklerde şarkı söyledi.Seçmelere defalarca katıldı.Defalarca reddedildi.Kilo vermesi gerektiği söylendi. Azimle çalıştı.Bulimia (bir çeşit ağır vakalara giden yeme bozukluğu) hastası oldu.Hastalığın etkisi nedeniyle sürekli kustu,ses telleri zarar gördü.Çıkış yaptıktan sonra estetik yaptırdıyla ilgili çıkan haberler ve olumsuz yorumla baş etti.

5) Seulong

Şarkıcı olma hayalleri Kore’de yaşanan IMF krizi nedeniyle ertelendi.Bu zor günlerde oğlunun hayallerini gerçekleştirebilmek için annesi Shil Young Müzik Akademi’ye başvuru parasını yatırdı. Üç kişilik bir aile olarak 100 TL, 120 TL gibi miktarlarla yaşamaya çalıştılar.

6) JYP Jaejoong

Zor çocukluk, gençlik ve ünlülük dönemleri geçirmiştir.Ekonomik nedenlerden dolayı biyolojik ailesi tarafından bebekken 7 çocuklu bir aileye evlatlik verilmiştir.Jaejoong, ailesinin maddi durumu kötü olduğu için onlardan destek almadan Seul’e geldi.Burada kendi başına mücadele etti.Evlatlık olduğunu ünlü olduktan sonra öğrendi.Bu dönemde bir de kaza geçirdi.

7) Dara

Ailesi babasının işleri nedeniyle Kore’den Filipinler’e taşınmıştır.Dara Kore’den önce Filipinlerde adını duyurmuştur. Nedeni babasının kumar borcudur.Bu borcu ödeyebilmek için Sandara küçük yaşta açık dergilerde iç çamaşırlı pozlar vermek zorunda kaldı. 16 yaşında evden kaçtı Kore’ye geldi.Onu bu durumdan kurtaran YG Entermatient şirketi oldu.

8) SECRET Hyosung

İçinde barındırdığı en büyük acılarından birisi babasının kanser olduğu dönemde yaşadığı zorluklar. Babasının hastalığını bile dile getirmekten kaçındı. Stajerlik döneminin sonunda babası vefat etti.

9) BOA

Abisi ile birlikte dans seçmelerine katılmıştır. Seçmelerden sonra ağabeyine değil ona anlaşma teklif edilmiştir.Ailesi öncelikle okulunu bitirmesi gerektiğini düşünerek destek vermemiştir. Şarkıcı olmasına karşı çıkmışlardır.Bu konuda tartışmalar yaşamışlardır.Daha sonra ağabeyi onu desteklediği için çıkış yapabilmiştir. Çıkışından sonra maddi anlamda ailesinin tüm sorumluluğunu üstlenmiş kardeşlerinin eğitim masraflarını karşılamış, ev almıştır.

10) IU

Maddi zorluklarla dolu bir çocukluk geçirmiştir.Annesi ve babası,kardeşi ile onun masraflarını karşılayamamış ve büyütmesi için iki kardeşi büyük annelerine bırakıp gitmişlerdir. Büyük anneleri Isınmasını bile karşılayamadığı bir evde onları zorluklarla büyütmüştür.

11) Super Junior Eunhyuk

Sürekli gülümsemesi ile bilinen Eunhyuk’ta bu gülümsemesinin arkasında derin acılar saklar.Maddi zorluk boyutu oldukça dramatiktir.Babasının sağlık sorunları vardır. Tuvaleti dahi olmayan tek odalı bir yerde ailesi ile birlikte yaşamıştır.Parası olmadığı için sevdiği kız tarafından ter edilmiştir. Seçmelerde reddedilmiştir. Stajerlik dönemlerinde de zorluklar çekmiştir.Kazandığı tüm parayla annesine bir ev almıştır.

12) BEG Narsha

IMF krizinden ailesi oldukça kötü bir darbe aldı.Annesiyle birlikte bir bodrum katında yaşamaya başladı.Alacaklılardan saklanmak için ve utancından dolayı yüzünü gizlemek zorunda kaldı.

13) Kahi

Şarkıcı olmak istediğini öğrenen babası destek vermedi.Bu yüzden tartışmalar yaşadılar. Kahi parasız bir şekilde evden kaçtı. Seul’e geldi.Hiç kimseden maddi destek alamadı.

14) Son Ho Joon

Yemek bulamadığı zamanlar oldu. Bir ramen’i dört güne yetecek şekilde bölüp yedi.

15) Infinite Sunggyu

Ailesi destek olmadığı için Seul’e tek başına geldi.Gelirken hiç eşyası ve parası yoktu.Para kazanmak için kömür taşıdı,garsonluk yaptı.

16) JYJ Yoochun

12 yaşında anne ve babası boşandığı için Amerika’dan Kore’ye gelmiştir.Anne ve babası arasında yaşanılan kavgaları unutamıyor.Annesinin yanında kardeşinin olması gerektiği kararı alındığı için annesiyle kardeşi Amerika’da kalmış.babası ile Yoochun Kore’ye dönmüştür.Hayatının en zor aninin kardeşini Amerika’da bırakarak Kore’ye gelmesi olduğunu söylüyor.Kardeşini, geride bıraktığı,yeterince iyi bir ağabey olamadığı için kendini suçlayarak kardeşinden özür diliyor.

17-)Taeyang

Ekonomik krizden ailesi etkilendiği için 12 yaşında oyunculuk yapmaya başlamıştır. YG’nin kendisini şirkete almasını istemiştir. Geri dönüş yapılacağı söylenmiş ancak yapılmayınca şirkete giderek YG’nin karşısına çıkarak kendine güvenini göstermiştir. Ünlü olma konusunda ailesi önce endişelenmiş,yaşı nedeniyle vazgeçirmeye çalışmıştır.Kararlılığını görünce onlarda destek vermiştir.

18-)Leeteuk

Parçalanmış bir ailenin çocuğudur.Babası tarafından ablası ve Leeteuk şiddet görmüştür.Bu nedenle evden kaçmıştır.En büyük destekçisi ablasıdır.Ablasına oldukça düşkündür. Babasının ölüm haberini askerdeyken almıştır.

19-)Park Bom

Şarkıcı olması konusunda ailesi sert bir tutum göstermiş destek olmamışlardır.Bu nedenle oldukça zor bir süreçten geçerek Kore’ye gelmiştir. Seçmelere bir çok kez katılmış ve reddedilmiştir.

20-) Donghae

Babasının kendisini yönlendirmesiyle seçmelere katıldı. Oldukça duygusal bir yapısı vardır.Sahneye çıktığı ilk gün kanser hastası olan babasına seslenerek “Ne olur benimle kal!” dedi. Babasını bundan kısa bir süre sonra kaybetti.En büyük hayalin ne diye sorulduğunda “Tüm hayatım boyunca gerçekleşmesi imkansız en büyük hayalim sahnedeyken babamın beni bir saniyeliğine görmesi” diyor.

Kaynak: Kpopall

güldeniz isak

Kendi halinde bir Mühendis (inşaat)
Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler 🙂