• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  283,0100
  % 1,83
 • BIST
  97.149
  % 1,84

Sassy Go Go sıradan olmanın ötesinde mi?

 

Aslında Sassy Go Go’nun konusu için çok basit bir yorum yapabiliriz. Klasikleşmiş lise dizisi temasında demek pek yanlış olmaz. Peki kötü mü? Hadi önce şöyle genel bir bakışta bulunalım.

Türü:Romantik, Gençlik, Komedi

Bölüm Sayısı:12

Oyunculuklara gelmek gerekirse genel olarak fena değildi. Açıkçası oyuncuyu zorlayabilecek sahnelerde pek yoktu. Aralarındaki arkadaşlığı ve o sıcak ilişkiyi izleyiciye yeterince yansıtabildiler. Bu dizi için yeterliydi.


Jung Eun-ji ve Lee Won-keun

Geniş bir oyuncu kadrosu olduğu için tek tek bahsetmeyeceğim ama tabii ki bir esas oğlan ve esas kızımız var onlara ayrıca değinme istiyorum. Kızımız Apink grubundan tanıdığımız Jung Eun-ji, Kang Yeon-doo karakteri ile oğlumuz ise Lee Won-keun, Kim Yeol karakteri ile karşımıza iki farklı grubun iki zıt lideri olarak çıkıyorlar. Adeta iyilik meleği olan kız ve tam tersi şımarık bir çocuk bu çocuklar değişimlerini ve gelişimlerini bize aktarmada başarılı bir oyunculuk sergilediler.

Tabi bir kötümüz olmazsa olmazdı burada karşımıza Soo-ah karakteriyle tatlı oyuncu Chae Soo-bin çıkıyor. Sempatik ifadesi yüzünden bir türlü tam olarak ona kızamadım. Hatta bazen o kazansın isteği bile doğdu içimde. Son olarak benim oyunculuğunu en beğendiğim isim Ji Soo oldu. O da esas oğlanın biricik kankası olarak yer buluyor kendine. Duygularını bize o kadar iyi geçirmeyi başardı ki yeri geldi canlandırdığı karakter Ha-joon’a destek olma isteği doğdu içimde.

Konuya gelirsek lise dizlerinde sıkça karşılaştığımız ezilen ve kollanan iki zıt grubun zorunlulukla bir araya gelmesi. Bizim o iyilik meleği Yeon-du’muz çok sevdiği dans kulübünü kurtarmak için hiç sevmediği grupla işbirliği yapmak zorunda kalır ve olaylar gelişir.

Benim kişisel yorumuma gelirsek yazımın başında bahsettiğim kısma geliyoruz. Bu diziyi diğer lise dizilerinden ayıran ne? Açık konuşmak gerekirse çok büyük bir fark yok hatta hiç yok. Amaa eğer benim gibi günlük hayatın stresinden sıkılmış bir izleyici iseniz, izlediğim dizi beni germesin, çok üzmesin diyorsanız Sassy Go Go size göre evet üzüldüğümüz, gerildiğimiz sahneler oluyor ancak çok geçmeden işler yoluna giriyor. Ayrıca dizideki dostluğun işlenişi çok güzeldi. Neredeyse çoğu Kore dizisinde gördüğümüz romantizm bu dizide de kendine önemli bir yer ediniyor. Tabi kurtarılmak için uğraşılan kulüp dans kulübü olunca konuda dans çevresinde şekilleniyor. Dansa ilgi duyan izleyiciler içinde bu diziyi biraz daha çekici kılacaktır. Bir lise öğrencisinin kıskanarak izleyebileceği ah keşke böyle olsa gerçekten diyeceği bir yandan ay bu ne biçim okul diyebileceği bir dizi olmuş. Son olarak bağlamak gerekirse bence çok değişik bir konu veya yenilik beklentisi ile değil içinizi ısıtacak, sempatik ve sıcak bir dizi olarak izlerseniz beğeneceğinizi düşündüğüm ve genel sonuca baktığımızda benimde beğendiğim bir dizi oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
dizi öneri

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,