12 MART-KORE’DE TARİHTE BUGÜN

1948 – Kim Gu ve Kim Kyu-sik de dahil olmak üzere Kore bağımsızlık savaşçıları, Güney Kore’de ayrı bir genel seçim yapmak üzere 26 Şubat’ta kabul edilen BM Genel Kurul kararına karşı bir bildiri yayınladı.

1971 – Güney Kore kara birlikleri, Kore Yarımadası’nı bölen 155 mil ateşkes hattının savunmasının sorumluluğunu üstlendi.ABD ordusu o zamana kadar hattın bir kısmını koruyordu.

1993 – Kuzey Kore nükleer silahların yayılmasını önleme anlaşmasından çekilme kararını açıkladı.

2009 – Seul’deki Ewha Womans Üniversitesi’nden Profesör Sung Hyun-ho, Uluslararası Hidrografik Örgüt (IHO) altındaki Okyanuslar Genel Batimetrik Okyanus Tablosu Kılavuzuna seçildi ve komiteye seçilen ilk Güney Koreli oldu.

2011 – Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak, ekonomik işbirliğini vurgulayan dört günlük Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretine başladı.

2016 – Google’ın yapay zeka (AI) programı AlphaGo, Cumartesi günü Güney Koreli Go oyuncusu Lee Se-dol’a karşı üst üste üçüncü zaferini kutlayarak insanlığa karşı makinenin bir başka galibiyet kazandığını belirtti.

2017 – Eski Cumhurbaşkanı Park Geun-hye, Anayasa Mahkemesince görevden alınmasından iki gün sonra Cheong Wa Dae’nin başkanlık ofisini terk etti.

BU YAZIMIZA TEPKİNİZ NEDİR ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

YAZAR HAKKINDA

güldeniz isak güldeniz isak Kendi halinde bir Mühendis (inşaat) Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler :)
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tarih

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Bildir
Content Protection by DMCA.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,