13 MART-KORE’DE TARİHTE BUGÜN

1946 – Bir grup öğrenci, şu anda Kuzey Kore’nin bulunduğu bir şehir olan Hamheung’da, Kore Yarımadası’nın kuzeyine yayılan komünizme karşı protesto gösterileri düzenledi.Kore, 1945’te egemenliğine kavuştuktan sonra, kapitalistler ve komünistler arasındaki şiddetli çatışmalar, ülke 1950-53 Kore Savaşı tarafından bölünene kadar devam etti.

1956 – Güney Kore, Seul’de bir tıp merkezi kurmak için Norveç, İsveç ve Finlandiya ile bir anlaşma imzaladı.Güney Kore ayrıca, fazla tarım ürünleri satın almak için Amerika Birleşik Devletleri ile bir anlaşma imzaladı.

1976 – Choi Kyu-hah ülkenin 12. başbakanı olarak yemin etti.

1986 – 1978 yılında Kuzey Kore tarafından kaçırılan Film yönetmeni Shin Sang-ok ve karısı aktris Choi Eun-hee, Avusturya, Viyana ziyaretinde ABD Büyükelçiliğine sığınarak Kuzey’den kaçtı.

1998 – Kim Dae-jung yönetimi, hükümetinin Şubat ayında başlatılmasının anısına 5.5 milyon kişiye özel af ilan etti.

2004 – SK Telecom, ABD’nin Florida eyaletindeki John F. Kennedy Uzay Merkezi’nden bir dijital multimedya yayın uydusu başlattı.Hanbyul adlı ve MBSat kodlu uydunun piyasaya sürülmesi, Güney Kore’de mobil uydu tabanlı yayın çağının başlangıcını işaret ediyordu.

2008 – Özel bir savcı, Samsung Group Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun-hee’nin oğlu Lee Jay-yong’u ve onlarca üst düzey Samsung yöneticisini, varislerin ortaya çıkardığı başarısız bir İnternet girişiminin yol açtığı büyük bir zararla karşılaştıklarından şüpheleniyor. .

2011 – Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri (UAE) ile şimdiye kadarki en büyük petrol sahası geliştirme anlaşmasını yapıyor.

BU YAZIMIZA TEPKİNİZ NEDİR ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

YAZAR HAKKINDA

güldeniz isak güldeniz isak Kendi halinde bir Mühendis (inşaat) Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler :)
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tarih

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Content Protection by DMCA.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,