7 MART-KORE’DE TARİHTE BUGÜN

1946 – Seul-Busan hızlı tren hattı başladı.

1972 – Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri “Takım Ruhu” olarak adlandırılan geniş çaplı ortak bir askeri tatbikata başladı.

2003 – İngiliz pop yıldızı Cliff Richard, 34 yıl sonra Seul’de sahne aldı.

2004 – Güney Kore Dışişleri Bakanı Ban Ki-moon ve Japon mevkidaşı, Kuzey Kore’yi nükleer silah geliştirme programını durdurmaya ikna etmek için ABD ile işbirliğini ilerletme konusunda anlaştılar.

2006 – Güney Kore Devlet Başkanı Roh Moo-hyun ve Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Güney Koreli şirketlerin Mısır’ın altyapı inşaatı, savunma tedariki ve bilgi teknolojisi ağlarının genişletilmesine katılımını artırmayı kabul etti.

2013 – Güney Kore’den iki kez dünya boks şampiyonu olan Yuh Myung-woo, sporlarla ilgili projeler için çok bölümlü dünya şampiyonu Manny Pacquiao ile el ele verdi.

2014 – Londra’daki Tate Modern galeri, ilk Kore doğumlu Amerikan medya sanatçısı Paik Nam-June tarafından yapılan eser koleksiyonunu satın aldı. Paik, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da Avrupa’dan daha iyi tanındığından, bu devralım dikkat çekiciydi.

2017 – Güney Kore ve ABD, Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunması ”füze savunma biriminin” konuşlandırılmaya başladığını duyurdu.

BU YAZIMIZA TEPKİNİZ NEDİR ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

YAZAR HAKKINDA

güldeniz isak güldeniz isak Kendi halinde bir Mühendis (inşaat) Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler :)
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tarih

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Content Protection by DMCA.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,