Dizi Yorumu; Memories Of The Alhambra

Büyülü Granada’nın gebe kaldığı bir acının içinden doğan aşk hikayesi.

Bölüm Sayısı: 16

Tür: Fantastik, Romantizm, Gizem.

Hyun Bin’in canlandırdığı Yoo Jin Woo, Kore’nin en önde gelen yatırım şirketlerinden biri olan J One’ın CEO’sudur. İspanya’da bir iş gezisinde ansızın bir gece tuhaf bir telefon alması ile hayatı hiç olmadığı kadar değişecek ve bu değişimden sağ çıkmaya çalışacaktır. Park Chanyeol’un canlandırdığı Jung Sae Joo’dan aldığı telefon ile, kişinin dünya ile arasındaki algılarını bozabilen bir artırılmış gerçeklik oyununun geliştiricisini bulmak için kendini Granada’da küçük eski Bonita Pansiyonu’nda bulur. Bonita Pansiyonunu işleten Park Shin Hye’nin canlandırdığı Jung Hee Joo’un hayatına çat kapı giren Yoo Jin Woo ile dünyasının sarsılacağından habersiz onu buyur etmiştir.

Öncelikle, dizinin konusu fazlasıyla orijinal olmakla beraber karakterlerin iç dünyası da özenle yaratılmış ve yazılmıştır. Her bölümü bitirdikten sonra, diğer bölüm için sabırsızlıkla beklenecek bir dizidir. Gözümüzün alıştığı klişe aşk hikayelerinden sıyrılmış ve sadece aşka değil aynı zamanda farklı konulara da tutunmuş bir diziyi konuşmaktayız. Söylemek istediğim ikinci şey ise, dizinin sadece Kore’de değil aynı zamanda İspanya’da da geçmesi izleyiciler için iki farklı bakış açısı olmasıyla beraber görsel şölen içim daha fazla olanak sağlamıştır. Dizideki karakterlerin, içinde barındırdığı öz güven duygusu ve başlarına gelen olaylara karşı verdikleri tepkiler yerinde olmuştur.

Kesinlikle, sadece aşk hikayelerinin barındırdığı dizileri izleyemeyen izleyiciler için fantastik ve bilim kurgu kategorilerinin altında verilmesi bu tarz izleyicilerin bile dikkatini çekecektir. Dizide Yoo Jin Woo’nun, Jung Sae Joo’yu ne pahasına olursa olsun onu bulma isteği ile beraber karşısına çıkan aşkından bile vazgeçmesi dizinin en çok can alıcı noktalarından biridir.

Genel olarak, dizinin görsel efekt ve sesleri; çekim kalitesi; konusu; müzikleri ve oyuncuların seçimi sonucu kesinlikle dört dörtlük bir dizi yaratmıştır.

Kimi izleyiciler için finali yarım kalmış gibi hissettirse de, benim fikrimce final olması gerektiği gibi verilmiş ve izleyiciler için kendi hayal güçleri ile finalin nasıl bağlanacağı hakkında bir imkan sağlanmıştır.

Memories Of The Alhambra, kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden biri olarak 2018-2019’un en çarpıcı ve orijinal dizilerinden de birisidir. D

BU YAZIMIZA TEPKİNİZ NEDİR ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

YAZAR HAKKINDA

Irmak Yalım Irmak Yalım Translation & Interpreting 1/4 Basic Level 3 in Korean Dance, music, travel.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
dizi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Content Protection by DMCA.com
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,