FTISLAND’dan Choi Jog Hoon Emekli Oluyor ve Sektörden Ayrılıyor

13 Mart YTN haberine göre Seungri ve Jung Joon Young’un sohbet grubunda ismi geçen FTISLAND’den Choi Jong Hoon’un bağlantılarını kullanarak geçmişte alkollü araç kullandığı olayı örtbas etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Habere göre, Choi Jong Hoon 2016 Mart ayında alkollü araç kullanırken Seoul Yongsan Polis Merkezi tarafından yakalandı. Ehliyetinin alinip alinmadığı henüz bilinmezken, olay aninda kanında %0.05 oranında alkol bulunduğu onaylandi.

Sonrasında Choi Jong Hoon’un davadan sorumlu polisden olayı örtbas etmesini ve olayın basına geçmemesi için ricada bulunduğu ortaya çıktı. O zamandan beri Choi Jong Hoon’un polis memuru ile yakın arkadaş oldukları iddia edildi. Rapor ayrıca Choi Jong Hoon’un, Seungri ve Jung Joon Young’un sohbet grubunda yer aldığını da iddia ediyor.

Buna karşılık, polisin Choi Jong Hoon ile üst düzey polis memurları arasında iddia edilen bağlantılarla ilgili soruşturma başlattıkları açıklandı.

Jung Joon Young ve diğer erkek ünlülerin sohbet grubundan yasadışı olarak çekilen videoların paylaşımının ardından, Choi Jong Hoon’un da sohbet grubuna katılanlardan biri olduğu yönünde spekülasyonlar vardı. Buna karşılık, FNC Entertainment şarkıcının olaylarla bir ilgisi olduğunu yalanladı ve söylentilere karşı yasal işlem başlatacaklarına dair açıklamalarda bulundu.

Choi Jong Hoon F.T. Island’dan ayrılıyor.

14 Mart’ta şirketi FNC Entertainment aşağıdaki ifadeyi paylaştı:

“Bugün, yeni bir dizi olaya karıştığı için eleştirilere neden olan Choi Jong Hoon’un FTISLAND’dan ayrılmasına karar verildi.

Şirketimiz bu konularla ilgili gerçeği gizleme veya üstünü kapama niyeti olmadığını açıkça belirtmek ister. Daha önce karşılıklı güven ilişkimize dayanarak, ifadeleri yayınlamadan önce geçmiş olaylarla ilgili ne hatırladığını kontrol ettik. Bu süreçte yanlış açıklamalar yayınlayarak karışıklığa neden olduğumuz için özür dileriz.

Onları hatırlamadığını söylese de, yasadışı eylemlerle ilgili ilave şüpheler var, bu yüzden bu hafta içinde bir polis soruşturması yapacak. Choi Jong Hoon grubundan sonsuza dek terk etmeye karar verdi ve eğlence endüstrisinden emekli olacak.

Şirket bu sorunların ciddiyetinin farkında ve sorumluluğunu hissediyor ve gerçeğin açıkça belirlenebilmesi için polis soruşturması süreci ile tam işbirliği yapacağız. Choi Jong Hoon, geçmişte uygunsuz ve utanç verici sözleri ve eylemleri nedeniyle zarar görenlere özürlerini dile getiriyor. Ayrıca birçok hayran ve grup üyelerine verdiği hayal kırıklığından dolayı kendini derinden ayıplıyor. Şirket olarak sanatçılarımıza uygun karakteri yönetme ve öğretme konusunda dikkatsiz davrandığımız ve talihsiz bir konu nedeniyle birçok insana sorun çıkardığımız için özür dileriz. Choi Jong Hoon şimdi ünlü yaşamını durduracak ve kusurunu görerek yaşayacak. Şirket olarak ayrıca, Choi Jong Hoon’un toplum tarafından affedilmeyen sözleri ve eylemleriyle ilgili sorumluluktan da kaçınmayacak ve dürüst bir algı ile toplumun bir üyesi olarak yaşamasına kadar ona rehberlik edeceğiz.

Şirker bir kez daha tüm sanatçıların yönetimi ve eğitiminde daha kapsamlı ve katı

olmanın sözünü veriyor. Özür dileriz.

Kaynak: Soompi