• DOLAR
  5,5867
  % 0,13
 • EURO
  6,2017
  % 0,20
 • ALTIN
  271,3971
  % -0,04
 • BIST
  95.734
  % -0,87

Pamuk Prenses ve Avcı Film Yorumu

Karanlık ve saflığın savaşı… Kötü kalpli kraliçenin iyiliğin temsilcisi Pamuk Prensese olan nefreti….
“Ayna ayna söyle bana, var mı benden güzeli bu dünyada?”

Filmin konusu bildik. Kötü kalpli cadı Ravenna (Charlize Theron), eşinin yasından çıkamamış kralı hayalet ordunun yardımı ile tuzağa düşürüp bir gecede evlenmeye ikna eder. Sonu ölümle biten gerdek gecesinden sonra surların kapısını açarak ordusunu içeriye alan Ravenna, ülkenin tek hakimi olarak tahta geçer. O sırada küçük bir kız olan çilli Pamuk Prenses (Kristen Stewart) ise zindana atılır.

Güzelliğim en büyük silahımdır diyen kraliçe Ravenna, sıkıldıkça sihirli aynasına sorar “Ayna ayna söyle bana, benden daha güzeli var mı bu dünyada”… Aynadan bir civa gibi süzülerek çıkan güzellik ölçer ise yanıtlar, “En güzel sizsiniz, insan bakmaya kıyamaz – tütütütü maşallah” diye. Güzelliği ve sihirleri ile mutlak hakimiyet kurmaktan başka derdi olmayan kraliçenin kendisine çok benzeyen erkek kardeşi ise en büyük yardımcısıdır. Gerçi film boyunca arada kardeş dalaşı yapıp, vay ben senin için şunu yaptım – bunu göze aldım diye atışıyorlar ama kardeşler arasında olur, normaldir. Ravenna’nın güzellik masraflarından iyice fakirleşen halk, refah dolu günlerini özlemelerine rağmen karanlık güçlerden korkarak yaşamaktadır.

Kraliçe ise yüzünde oluşan her kırışıklık için ülkedeki masum kızların gençliğini ve güzelliğini içine derin derin çekmektedir.

Günler geçer ayna bu defa acı gerçeği dile getirir, Ravenna’dan daha güzeli Pamuk Prenses’tir, sonsuza dek hakimiyet ve güzellik için prensesin kalbinin yenmesi vaciptir. Kraliçe kardeşi Finn’e (Sam Spruell) prensesi getirmesi için emir verir ancak Finn prensesi elinden kaçırır. Karanlık ormana dalan prenses bataklıktaki zehirli gazları soludukça, ağacı – çamuru karanlik güçler gibi algilayıp korkup siner ve uykuya dalar.

Kraliçe, karanlık ormanda prensesi bulması için sarhoş ve hırsız ancak yetenekli avciyi (Chris Hemsworth) tehditle bile olsa görevlendirir, toplanan ekip ormana dalar. Pamuk prensesi öldürmeye kıyamayan avcı, kurtarmaya karar verir. Böylece prenses ve avcı, yedi cücelerin rehberliğinde perilerin sihirli ormanında şarkı söyleyerek ve bizleri sıkıntıdan patlatarak vakit geçirip-dinlenmeye başlarlar.

Avcıdan aldığı 30 saniyelik savaş savunma tekniği dersi ile savaşçıya dönüşen prenses, kraliçenin kumpasıyla sihirli elmayı ısırır ve ölüm uykusuna dalar. Filmdeki erkek kahramanlar ise sıraya girerek prensesi öpmeye başlar. Klişeler klişeler…

Ayrıca bu kadına ayrı bir gıcığım var 😀 Yani tamam anladık ağzın açıkken daha seksi görünüyorsun da iki saatlik filmde bir kere bari kapat o ağzı ya. Alacakaranlık serisinden beri izlerim ben bir filminde ağzı kapalı görmedim bu kadını 😀 Başka bir role giremiyor sanırım . . .

Genel olarak bakarsak çok büyük umutlarla izlemezseniz belki zevk alırsınız diye düşünüyorum. Çünkü ne aksiyon sahnesi aksiyon ne komik sahnesi komik. Araya karışık ne ararsan var bir film olmuş, filmde duygu değişimi yaşayamıyorsunuz bile . Heyecanla şimdi ne olacak falan filan yok öyle şeyler. Sıradan ve rutin bir anlatım olmuş o sebeple de çok fazla içine almıyor sizi. Çok mu kötü ? – Hayır , izlenebilir ama dediğim gibi çok da başarılı olmuş diyemem…

Bu kadına üzülsem mi kızsam mı bilemedim :/

Bu karakterimize de yazık oldu. Harcanan ikinci erkek olarak hafızalarımızda kaldı ve kızı avcıya kaptırdı.

YAZAR HAKKINDA

güldeniz isak güldeniz isak Kendi halinde bir Mühendis (inşaat) Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler :)
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
film öneriler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir