Film Yorumu = Dragon Inside Me

Yayın tarihi: 3 Aralık 2015 (Rusya)

Yönetmen: Indar Dzhendubaev

Film müziğinin bestecisi: Simon Finley

Uyarlandığı eser: The Ritual

Dil: Rusça

Tür: Fantastik

OYUNCULAR

KONUSU

Her filmi olduğu gibi bunu da orijinal dilinde izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü aynı duygu geçmiyor hiç karşıya.. Filmimizin konusunu gene fotoğraflarla anlatacağım ama anlatmadan önce şunu söyleyebilirim ki ben bu filme bayıldım.. Gerçekten böyle çok masum bir aşk hikayesi barındırıyor içinde..

Eskiden ejderhalar yaşarken kasaba halkı ejderhalara en güzel bakire kızlarını sunarlarmış bir şarkı eşliğinde.Bu şarkı ejderhayı çağırmak için kullanılıyormuş. Bir gün kurban edilen kızlardan birisinin sevgilisi buna dayanamayıp kızı aramaya gidiyor ama kız çoktan ölmüş.. O da ejderhayı öldürüyor ve böyle kasaba halkını kurtarıyor..

Gelelim günümüze..Bu paşamız ejderha katilinin torunu.. Ve kasabanın düşesiyle evlenmek üzere.. Artık ejderhaya sunulan kadınların ayin olayını çevirmişler düğün eğlencesine.. Kadınlar evleneceği adamlara sandallar içinde gidiyorlar.. Ve bu paşamızın dedesini onurlandırmak adına gene ejderha şarkısını söylüyorlar ( ADMİN NOTU : Filmdeki müziklere ba-yıl-dım) .. Ama unuttukları bir şey var.. Acaba öldürdükleri ejderha son ejderha mıydı?

Öyle olsa film biterdi değil mi? 😀 Ejderha kızımızı kaptığı gibi kaçırıyor.. Tabi ejderha katilinin oğlu da düşüyor peşlerine..Ama bu kaçırıldığı adanın şöyle bir özelliği var.Sadece seni seven bir kalp orada beklerse sen o adayı görebiliyorsun. Başka türlü sadece sis görünüyor.. Bakalım o adada neler olacak.. Kızımız geri dönebilecek mi??

Size bir de fragman bırakayım şöyle:

Bundan sonrasında spoiden de öte bildiğiniz filmi anlatıcam o yüzden izlemeyenler okumasın :D:D

.

.

.

Ejderhalarımız aslında yarı insanlar.. İstekleri dışında dönüşüyorlar ama bu ejderhamız yani Arnav ejderha olmak istemiyor.. O yüzden adada sessiz sedasız yaşamış..Ama ejderha şarkısı okununca istemsizce ejderhaya dönüşüp almış kızı yanına.. Ama hiç zarar vermeden..

Gel zaman git zaman sen bizim düşese aşık ol! Ama pek de yakışıyorlar şeker şeyler…

Aradaki olayları atlıyorum ..İzleyecek de bir şeyler kalsın sonuçta değil mi? Arnav ve düşesimiz kavga ediyorlar bir gün ve kız sandala binip geri dönüyor.. Ve tekrar ejderha katilinin torunuyla evlendirilmek için tören düzenleniyor.. Ama kızımız çoooktaaaaannn Arnav’a aşık oldu..

Sandaldan kalkıp başlıyor ejderha şarkısını söylemeye…

Gerisi malumunuz.. Minik ejderhacıklar 😀 😀 İzleyenlerin yorumlarını bekliyorum ^^

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir