Hayalistic

BTS, Art Arda 100 Hafta Billboard Social 50’de 1. Olan İlk Sanatçı Olarak Rekor Kırdı

BTS, Billboard‘un ‘Social 50‘ listesinde, etkileyici bir rekor kırdı.

BTS, bu hafta da, Social 50’de ilk sırada yer almaya devam ediyor. Bu, grubun listede 1 numara olduğu, üst üste 100. hafta ve toplam olarak 130. hafta oldu.

BTS, 29 Temmuz 2017’den bu yana, Social 50 listesinde zirvede yer alıyor. Böylelikle grup, ardışık olarak, en fazla 1 numara olmayı başararak yeni bir rekor kırdı.

BTS, genel olarak da toplam 163 hafta birinci olan Justin Bieber’ın ardından, Social 50 listesinde en çok birinciliği bulunan ikinci sanatçı.

Billboard’un Social 50 listesi, müzik analiz şirketi Next Big Sound’un verilerine göre sanatçıları sıralıyor ve Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Wikipedia ve Tumblr’daki en popüler sanatçıları gösteriyor. Sıralamayr; haftalık takipçi / hayran / izleyici artişi, sanatçının sayfa görüntülenmeleri ve etkileşim sayısı birleştirilerek belirleniyor.

Bu arada, BTS’in son albümü, “MAP OF THE SOUL: PERSONA“nin, Halsey ile işbirliği yapılan başlık şarkısı “Boy With Luy“, Billboard 200, Hot 100 ve daha birçok listede 8. haftasini geçiriyor. Geçtiğimiz yıl, ağustos ayında yayımlanan “Love Yourself: Answer” albümü de popülaritesini koruyor ve Billboard 200 listesinde 88 numarada yer alıyor. Grubun ayrıca, Billboard Dünya Albümleri listesinde de 4 albümü bulunmakta.

13 Haziran’da 6. yıldönümünü kutlayan BTS, 5. Muster hayran buluşmalarını, 15 ve 16 Haziran’da Busan’da, ardından 22 ve 23 Haziran’da Seul’de gerçekleştirecek.

güldeniz isak

Kendi halinde bir Mühendis (inşaat)
Gezmek, Eğlence ve Para harcamak en sevdiği şeyler 🙂