Hayalistic

Neredeyse Türk Gibi Grup Wihi

Yazıya başlamadan önce verdiği bilgilerden dolayı wihi_turkeyfan’a teşekkür ederim, bu yazıda bana çok yardımcı oldu. Grup hakkında bilgi vermek gerekirse üyeler;

Grubun hikayesine gelecek olursak şirketleri çıkışlarını bir türlü yapmadı ve şirkette zor zamanlar geçirdiler. Onlara sokak performansı bile vermiyordu. Bu olaylar onları yıprattı hatta müziği bırakma aşamasına dahi geldiler. Ancak fanların destekleri ile yoğun uğraşlar sonucu şirketle yollarını ayırdılar. Hiç bir şirkete bağlı olmadan yollarına devam ediyorlar. Yeni bir başlangıç için Royal Kd olan adlarını Why High (neden yüksek) anlamına gelen Wihi olarak değiştirdiler.

Peki neden Türk gibi dedim?

Grubun Türk fanlarına karşı özel bir ilgisi var. Türkiye’ye gelmek istediklerini defalarca belirttiler. Hatta Türkçe paylaşımlarda bulunup Türkçe dahi öğrenmeye çalıştılar.Ayrıca grup Türk hayranlarına sevgilerini defalarca dile getirip özel bir yerleri olduklarını belirtti. Bu videoda ise tıpkı bizler gibi Erik Dalı oynuyorlar.

Ayrıca yayınlarında daha önce sıkça Türkçe şarkılar dinlediler. Son olarak Edis’in Paha Biçilemez Bir Şey Başlat şarkısına grubun lideri Paradice’ın yaptığı cover çok hoş olmuştu.Bağımsız müzik yapma çabaları benim çok hoşuma gitti. Karşılarına çıkan tüm zorluklara rağmen müziğe sıkı sıkı bağlanan bu çocuklar hepimize hayallerimiz peşinden gitme konusunda bir ders verir nitelikte. Ayrıca müzikte bağımsız olarak başarılı olabilirlerse bu bir çok şirket sıkıntısı yaşayan idole kapı açacaktır. Ben çok sempatik ve başarılı buldum. Bakmanız için aşağıya Edis coverı ve son kliplerini bırakıyorum. Sizce de bu iyi niyetli, güzel çocuklar bir şansı hak etmiyor mu?

Küçük Ailemiz~
  • 2.575.658 görüntülenme :)
Bağış yapıp bize destek olmak ister misiniz?
Discord’da aramıza katılın :)
En Popülerler
En Çok Okunanlar
Daha indirmediniz mi? -_-
Köşe Yazarları