Hayalistic

Burning Sun Skandallarına Dair Her Şey (Geçmişten Bugüne Kadar)

İşte Burning Sun Assault davasından Seungri skandalı hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey.

Kim Sang Kyo Burning Sun’da Bir Grup Tarafından Saldırı Kurbanı Oldu

kurban

24 Kasım 2018’de, Kim Sang Kyo adında bir adamın, cinsel tacizde bulunan bir kadına yardım etmek için adım attıktan sonra, BIGBANG Seungri‘ye ait bir Gangnam kulübü olan Burning Sun‘a saldırdığı bildirildi. Kim Sang Kyo   yapılan saldırı hakkında halka açıklama yaptı..

“24 Kasım’da Burning Sun’da, cinsel tacizde bulunan bir kadın omzumu tuttu ve arkamda saklandı. Bir güvenlik görevlisinden yardım istedim, ancak güvenlik görevlileri ve arkadaşları gibi görünen insanlar tarafından dövüldüm. ”

– Kim Sang Kyo

Kim Kyo Sang sonradan gönderilen dilekçe için  Blue House ona ayrıntılı olarak anlatmasını söyledi.

“Merhaba, ben Güney Kore’nin 28 yaşındaki vatandaşı Kim Sang Kyo.

24 Kasım 2018 Cumartesi günü Gangnam’da ‘Burning Sun’ adlı bir klübe gittim ve reklam projemin iç tasarımında bana yardımcı olan bir arkadaşımın doğum gününü kutlamak için bir masa ayırdım. 3 şişe şampanya içtikten sonra dışarı çıktık, bir kadın sağımdaki bir masadan atlayıp arkamdan saklanıp sol omzuma tuttu. O anda, bir adamın kolu masadan uzanıp kadını koltuk altlarından ve göğüslerinin arasından çekmeye çalıştı. Direnmeye çalıştığı sırada bana tuttu. Bir refleks olarak, adamın kolunu tuttum ve adama baktım (Burning Sun’ın menajeri). Baktığım anda, yüzüme bir yumruk attı. Yumruğumdan kaçtım, adamın iki koluna da tuttum ve yardım için bir güvenlik görevlisi istedim. Ancak,

– Kim Sang Kyo

28 Ocak’ta MBC’nin Haber Masası , Kim Sang Kyo’nun saldırısının CCTV görüntülerini açıkladı . Videoda, Kim Sang Kyo’yu kulübün dışına sürükleyen gardiyanlar gösteriliyor .

Kulübün yöneticisi Bay Jang , Kim Sang Kyo’yu yumrukladı , sokağa sürükledi ve fiziksel olarak ona saldırmaya başladı. Kulübün güvenlik görevlileri Kim Sang Kyo’yu yere indirdi ve Bay Jang’ın onu yenmesine yardım etti.

“Beni Burning Sun’ın VIP girişinden attılar ve beni CCTV olmayan bir alana doğru ittiler. Benimle bir sorunu olan adam, korumacı ve birkaç arkadaşıyla birlikte, beni tekmeledi ve ayakları ile üzerime bastırdı. Geri çekildim ve 07:02 de cep telefonumla polisi arayabildim. Onların olay yerinden kaçmalarını istemedim, bu yüzden onlara doğru geri döndüm ve kaçmamaları için onlara bağırdım. Bir kez daha topluca beni dövdüler. ”

– Kim Sang Kyo 

Kim Sang Kyo,  Yeoksam Karakoluna Giden Yolda Polis Tarafından Saldırıya uğradı

Bay Jang ve güvenlik görevlileri kulübe geri döndükten sonra, Kim Sang Kyo polisi aradı ve durumu bildirdi. Polis yakında geldi, ancak saldırganları tutuklamak yerine, Kim Sang Kyo’yu tutukladılar . Polis raporlarında, Kim Sang Kyo saldırgan olarak seçildi ve kurban Bay Jang. Polis, Kim Sang Kyo’nun işi engellemekten tutuklandığını, kulüb de ise cinsel tacizde bulunulmadığını iddia etti.

Polis karakoluna giderken, Kim Sang Kyo nefes almakta zorlandı ve düzgün nefes alabilmesi için kelepçelenmemesini istedi. Polisler ona küfretti ve Kim Sang Kyo tartışmaya başladığında, polislerden biri onu tekrar tekrar yumrukladı.

“’ Bu durumda hangi sıkıntıya neden olabilirim? diye sorduğumda onlar bana çenemi kapatmamı söylediler. Onlara ‘ Neden bana küfretmeye devam ediyorsun? Cidden acıtıyor, o yüzden kelepçelerimi aç. ‘dedim . Ahn Hwan Suk daha sonra kaburgaların arasına yumruk attı, sanki bir çatlak varmış gibi hissettim. Acı çeker yazmaz, beni bedeni ile aşağı itti ve omzuma üç kez sertçe vurdu. ”

– Kim Sang Kyo

Kim Sang Kyo , Polis Karakolu Dışında İkinci Kez Polis Tarafından Saldırıya uğradı

Polis karakoluna geldiklerinde,  Kim Sang Kyo , binanın dışında tekrar dövüldü. Polisler onu açtı, yüzünü tekmeledi ve yüzünün kapıyla çarpışmasına neden oldu, bu da burnunun ve ağzının açık bir şekilde kanamasına neden oldu.

“Beni aşağı bastırdıktan sonra, üç kez ayakkabısı ile beni tekmeledi. Saldırının ortasında, istasyonun cam kapılarının paslanmaz alt parçasıyla çarptım ve her iki burun deliğimin kanamasına neden oldum. Ağzımın içindeki üç kısımda kesilmeler oldu, bu da ağzımın ve dudaklarımın büyük bir şekilde yaralanmasına sebep oldu .”

– Kim Sang Kyo

Kim Sang Kyo’nun Annesi Geldi Ve Bir Ambulans Çağrısı Yaptı, Kim Sang Kyo Polis Tarafından Filme Çekilip Alay Edildi

İstasyona girdikten sonra, Kim Sang Kyo gizlice annesini aramayı başardı. Annesi geldiğinde, soruşturma için başka bir şubeye nakledilmesini istedi ve ambulans çağırdı.

O geldiğinde karakol Kim Sang Kyo’nun gitmesine izin vermedi.

“Yeoksam İstasyonu’nun Takım Lideri Back Kwang Je ve yaklaşık 20 polis, CCTV görüntülerini izlemek için toplandı.

Beni bağlı tutup 2 saat hapse attılar. Annem karakola geldiğinde, şu anki durumumu ve karakolun atmosferini gördü ve tekrar 119 ve 112’yi aradı ve ‘ Burada araştırılması gerektiğini sanmıyorum. ‘Ambulans sabah 8: 35’te geldi ve kurtarma ekibi onayladı’ Bu hastanın acil servise gitmesi gerekiyor. Tedavileri için acele etmeliyiz. “Ama polis soruşturma altında olduğumu söyledi, bu yüzden gitmeme izin verilmedi.”

– Kim Sang Kyo

Ambulans ayrıldıktan sonra, Kim Sang Kyo’nun sakatlıkları kötüleşti. Polisler onu alay ederken filme aldı.

humil

“Kanamamın durmasını umarak beni sabah 10’a kadar bağlı tuttular. Kanama parlak kırmızıdan sarımsıya döndüğünde, Çavuş Ha Jin Woong diğer polislere, “ Bir memura tükürme anının bir videosunu çekin , böylece bir devlet memurunun görevlerine müdahale ettiği için onu hapse atabiliriz. “Hayatımda ilk defa kendimi aşağılanmış ve utanmış hissettim. ”

– Kim Sang Kyo

Kim Sang Kyo 10 Polis Memuru Tarafından Dövüldü 

Kim Kyo Sang’a nihayet başka polis karakoluna bir transfer izin verildi, o  çok ağrıya sebep oldukları için, Yeoksam İstasyon polislerine hakaret etti. Daha sonra başka bir dayak maruz kaldı.

“Sabah 8:46 civarında, Gangnam Karakoluna transfer edilmek üzere kelepçelendim. Masada, küfür edip alay ettiler, ben de masadan bir kağıt aldım, üzerine kan tükürdüm ve onu Ha Jin Woong’a fırlattım. ‘ Bu tükürük değil. Kan, çünkü sizler bana saldırdınız. 

O anda, Ha Jin Woong, öfkesini tutamadı. Diğerlerine, ‘ Beni yere düşürüp bu oğlanı tut ‘dedi . Beni yere düşürdüler ve beni tekrar kelepçelediler yaklaşık 10 polis beni kuşattı. Diğer 10 polis, CCTV’yi vücutlarıyla kapattı; en az 5 tanesi sigara söndürüyormuş gibi üzerime baskı yapmaya devam ediyordu. Ha Jin Woong dizlerini kullanarak başımı yere itti ve saçımı tuttu. Dedi ki, ‘ Küçük çocuk, yalvarsan bile gitmene izin vermeyeceğiz. Ağzımdan ve burnumdan gelen kanama tekrar çoğaldı.

– Kim Sang Kyo

Kim Sang Kyo’nun annesi bu dayaka tanık oldu ve polis vahşiliğini çekerek onu durdurmaya çalıştı. Bir grup polis onu istasyondan dışarı sürükledi, telefonunu çaldı, sonra da saldırılarını gizli tutmak için hikayeyi ve CCTV’yi değiştirmeye başladı.

fragged

“Bir kez daha, sabah 8: 46’da bir grup polis tarafından saldırıya uğradım. Kanamam saat 10 civarında durdu, ama polis başka bir hikaye tasarlayana, CCTV’yi manipüle edene ve her şeyi gizleyene kadar hapsedildim. 10:00 civarında, Gangnam Karakoluna transfer edildim. Bu polisten yapılan 3. saldırıydı. (Yeoksam Polis Karakolu Polis Çavuşu Ahn Hwan Suk ve 5 kişi daha, toplmda 10 polis). ”

– Kim Sang Kyo

Kim Sang Kyo, Daha Fazla Polis Yolsuzluğuna Şahit Olduğu Gangnam Karakoluna Transfer Edildi

Gangnam Karakolu,  Kim Sang Kyo, polis memurlarının, sarhoş olduğu için kendisini olay yapmakla suçladığını iddia ediyor .

Polis ayrıca ilk başta Burning Sun’taki Kim Sang Kyo’ya saldıran korumaların ikisini de çağırdı , ancak korumaların Kim Sang Kyo’ya karşı bariz tehditleri hakkında hiçbir şey söylemedi . Daha sonra iki korumanın yalan söylediğini keşfetti. Kim Sang Kyo’nun cinsel olarak bir kadını taciz ettiğini ve korumaların onu durdurmaya çalıştığı bir sahneyle başladığını iddia ettiler. 

Kim Sang Kyo’nun tedavi için hastaneyi ziyaret etmesine hala izin verilmedi, çünkü mağdur değil, “saldırgan” olarak kabul edildi. Yaklaşık 8 saat boyunca alıkonulduktan sonra, Kim Sang Kyo nihayet hastaneye yatırıldı ve kaburgalarında kırık, rabdomiyoliz, parmak felci, aşırı morarma ve kanama ile teşhis edildi.

yaralanmalar

Burning Sun’a Yönelik Cinsel Saldırının CCTV Görüntüleri Ortaya Çıkıyor

Aynı dönemde, Kim Sang Kyo’nun Blue House Dilekçesi kamuoyuna açıklandı, Burning Sun hakkında daha çok şok edici bir haber çıktı. CCTV görüntüleri (Aralık 2018’den itibaren) kulübün içinde gerçekleşen organize bir cinsel saldırı gösterildi .

Videoda, bir kulüp çalışanı, mücadele etmekte olan bir kadını (cinsel tacize uğradığı bildirilen ) (ve uyuşturucu kullandığı iddia edilen) VIP odasına sürüklendiği görülüyor. Kadın saldırıyı bildirdi, ancak polisin herhangi bir işlem yapmadığı ve Burning Sun’ın CCTV görüntülerini sildiği iddia edildi.

Netizens, Seungri’nin Kim Sang Kyo’nun Saldırısı Günü Yanan Burning Sun’da Olduğunu Tespit Eden Fotoğraf Kanıtını Buldu

24 Kasım tarihinde, Bay Kim’in saldırı günü,  Girls’ Generation ‘ın  Hyoyeon’un  yüklediği fotoğrafta Burning Sun’da Seungri ile poz veriyordu.

hyo

Bir tanıtım posteri, Hyoyeon’un 23 – Cuma günleri kulüpte yaptığı gösteriyi gösteriyodu. Kim Sang Kyo’nun saldırısı, Hyoyeon’un performansından yaklaşık 6 saat sonra gerçekleşmişti.

zaman

Kim Sang Kyo, Kulüplerde Kullanılan  Tecavüz Amaçlı İlaçlar Hakkında Bilgi Vermek Amaçlı Aldığı Raporları Paylaşıyor

29 Ocak’ta, Kim Sang Kyo Instagram’da, tecavüz ilacı GHB’yi kullanan, mağdur kılan veya daha çok şey bilen herkesle yapılan bir video klibi paylaştı . Instagram Hikayesinde aldığı bazı raporları paylaştı.

drugs1

Kim Sang Kyo, Burning Sun çalışanının kurbanı olduğunu iddia eden bir kadının hikayesini de paylaştı. Uzun bir yazıda, çalışanlardan biri tarafından cinsel tacize nasıl maruz kaldığının öyküsünü anlattı ancak nihayetinde klübün CCTV görüntülerini silmiş olması nedeniyle olayı polise rapor edemedi.

köpek

Seungri Yanan Güneş’in Direktörlüğünden İstifa Etti

29 Ocak’ta  KBS News 7  , Seungri’nin bir önceki hafta Burning Sun’ın yönetmenliğinden istifa ettiğini bildirdi .

Seungri2

Kulüb iş dünyasının Seungri’nin adı altında olmadığını ve Seung’nin adı Burning Sun tarafından yayınlanan resmi açıklamada yer almadığını belirtti. Bunun yerine,  Lee Seong Hyeon  ve  Lee Moon Ho isimleri  işin CEO’ları olarak yazılmıştır.

Ancak ortaklar , işin asıl sahibi olmasa da, Seungri’nin kulüp yönetimine katıldığını açıkladı . Geçmişte, Seungri I live alone  ve  My little old boy  gibi kendi adı altında olan işletmeleri bizzat yönettiği yayınlara vurgu yaptı  .

Güneş

Burning Sun Çalışanları, VIP Bölümünde Gerçekleştiği İddia Edilen Cinsel Saldırılar ve Uyuşturucu Kullanımı Hakkında Konuşmaya Başladı

Ocak ayının sonlarında, eski bir çalışan, polisin son zamanlarda esrarla ilgili bir olay nedeniyle ziyarette bulunduğunu açıkladı . Esrar kullanımının, özel konuklara ayrılan VIP girişinin yanındaki VIP alanında olduğu iddia ediliyor.

vip

Başka bir çalışan , VIP tuvaletinde olduğu iddia edilen cinsel saldırı videosundan bahsetti. Videoda, kendisini sabit tutamayan bir kadın, tuvalette otururken bir erkek cinsel olarak saldırırken görünüyordu.

banyo

“Videodaki banyo ışıkları, Burning Sun’daki VIP oda banyolarındakilerle aynıydı. Video ilk çıktığında, çalışanlar aynı zamanda VIP odası tuvalet olduğunu söylediler ancak yayınlanan video için fazla endişelenmemişlerdi. ”

ㅡ  Çalışan

Her iki çalışana göre, kulüp VIP müşterilerine herhangi bir çanta araması yapmadı ve odalarda neler olup bittiğini bilmek mümkün değildi. Ayrıca, neler olduğunun farkında olan kulüp çalışanları işlerini korumak için sessiz kaldılar.

Şubat ayında daha fazla çalışan konuştu. Biri bir keresinde VIP banyosunda bir adam tarafından tecavüze uğramış uyuşturuculu bir kadına tanık olduğunu söyledi.

“Uyuşturulmuş görünen bir kadın, bir erkekle seks yaparken tamamen çıplaktı.”

– Çalışan 

Başka bir çalışan, bir kadını alkollü bir içkiyle besleyen bir adama tanık oldu. Yakında ağzı köpürmeye başladı ve düştü.

“Geçen Ekim ayında bir adam içmek için bir kadına alkol verdi. Daha sonra ağzı köpürürken üzerine düştü. Sarhoş değildi ama gözleri tamamen odak dışıydı. ”

– Çalışan

Bu iddialara rağmen, Burning Club’daki eski bir yönetici, uyuşturucuların tesis içinde kullanılabileceğini reddetti.

“Kulübün içinde uyuşturucu kullanıldığını söylemek çok saçma. Bu olsaydı, zaten rapor etmiş olurduk. ”

– Eski Yanan Güneş Yöneticisi

YG Entertainment, Seungri’nin Skandalı İle İlgili Resmi Bir Açıklama Yaptı

31 Ocak’ta yayınlanan resmi bir açıklamada , YG Entertainment CEO’su  Yang Hyun Suk , Kim Sang Kyo’nun saldırılarını ve Seungri’nin zaman çizelgesini açıklığa kavuşturmak için açıklama yaptı.

“Seungri olay yerinde (kulüp), geçen yılın 24 Kasım günü saat 3’e kadar oradaydı ve olay sabah 6’dan sonra gerçekleşti” dedi.

ㅡ  Yang Hyun Suk

Ayrıca, Seungri’nin savcılar tarafından bir uyuşturucu testine tabi tutulduğunu ve sonuçların her şeyin normal olduğunu kanıtladığını belirtti.

“Şu anda, uyuşturucu soruşturmalarıyla ilgili konular saldırı davasıyla ilgisi gündeme getiriliyor, ancak Seungri yakın zamanda savcıların sayısız gerekçesiz raporları nedeniyle el koyma izinleriyle sıkı bir soruşturma aldı. İdrar ve saç testlerinden elde edilen sonuçlar açıkça her şeyin normal olduğunu kanıtladı. ”

ㅡ  Yang Hyun Suk

Kadınlar  Cinsel Tacizden Kim Sang Kyo’yu Suçluyor

Şok edici bir şekide, Kim Sang Kyo’nun Burning Sun’taki cinsel tacizden kurtulduğunu iddia eden kadın, kendisini taciz eden kişinin o olduğunu iddia etti. İddialarını desteklemek için yeni CCTV görüntüleri kullandı. Videodaki adam, Kim Sang Kyo’nun o gece giydiği kıyafetle aynı görünüyordu.

“[Kim Sang Kyo] aniden belimden tutup beni arkadan yakalayana kadar beni takip etti. Şok oldum, bu yüzden onu benden uzak tutmaya çalıştım. ”

– Kadın

Yaklaşık 7 saatlik bir sorgulamanın ardından, Kim Sang Kyo, kadının suçlamalarını reddetmek için karakola geldi. Burning Sun’dan iki kadın daha sonra, ona karşı benzer cinsel taciz iddiaları yaptı.

ayrılmak

Seungri Burning Sun Skandalıyla İlgili Resmi Bir Açıklama Yaptı

2 Şubat’ta Seungri, Instagram da resmi bir açıklama yaptı. Gelen açıklamada , Kim Sang Kyo’nun saldırı videosunu tartışırken, gerçekleştiği sırada kulüpte olmadığını belirtti. Saldırıyı öğrendiğinde “son derece şok olduğunu” yazdı ve “şiddet haklı değil” dedi.

Seungri ayrıca neden ilk önce bir kulübe yatırım yaptığını açıkladı ve pozisyonunun yönetimden nasıl farklılaştığı hakkında konuştu. Burning Sun’ı çevreleyen davalarla ilgili olarak yetkililerle tam bir işbirliği yapacağını belirtti.

Seungri, bu olayı bir insan olarak öğrenmek ve çözümlemek için nasıl bir yol kullanacağı hakkında konuşarak ifadesini sonlandırdı.

“Bu olayla bir ünlünün tutması gereken sorumlulukları ve tutumu anladım ve bu olay hakkında çok pişmanlık duyuyorum.

Etkilenen tüm insanlardan bir kez daha özür dilerim ve kendimin daha olgun ve düşünceli bir yanını göstermek için daha çok çalışacağım. ”

– Seungri (Lee Seung Hyun)

Gönderi, Burning Sun Çalışanları İçin Kullanılan Rahatsız Edici Bir Grup Sohbetini Açıkladı

Ertesi gün  Dispatch , kulüp personelinin kadınların uyuşturucu ve tecavüzünden bahsettiği grup sohbetinden  birkaç konuşma yayınladı .

chatdis

Bir konuşmada, çalışanlar uyuşturmadan önce potansiyel mağdurları seçmek için kod kelimeleri kullandılar. Örneğin, “Hitting a home run” gibi bir mağdurun başarılı bir şekilde uyuşturulması ve tecavüz edilmeye uygun olduğunu belirten kelime. Başka bir konuşmada, personel kayıt yaparken VIP odasında seksi izlemeyi tartıştı.

Son sızdırılan konuşma, en rahatsız edici olanı olabilir. İçinde, yöneticilerden biri bir “home run” düzenlemektedir. Bir VIP, bir kadının tecavüzünde başarılı olduğunda, kulübe tekrar gelme olasılıkları daha yüksektir. Bu sebeple, VIP’lere “Hitting a home run”(tecavüz başarılı) vurmalarında yardımcı olmak için tecavüz ilaçları verildi.

Burning Sun’a Uyuşturucu Satmakla Suçlanan Satıcı ile Seungri’nin Geçmiş Bir Fotoğrafı

Şubat ayında, Seungri’nin kişisel olarak Aena ile fotoğraf çektiği ortaya çıktı.  (Daha önce Burning Sun’ta organizatör olarak çalışan ve kulübün müşterilerine ilaç vermekle suçlanan bir kadın.) Seungri, tanımadığı bir kadının onunla fotoğraf çekmek istediğini açıkladı.

seungrie

“Resimdeki kişiyi tanımıyorum. O sırada kulüpteydim ve o bana geldi ve benimle fotoğraf çekip çekemeyeceğini sordu, ben de onunla bir tane çektim. Ama tam olarak ne zaman olduğunu ya da kim olduğunu tam olarak hatırlamıyorum. ”

– Seungri

Sık sık isteyen hayranlarıyla fotoğraf çektiğini açıklamaya devam etti.

“Hayranlarımla çektiğim resimler genellikle internete yüklenecek veya SNS ve diğer topluluklar tarafından paylaşılacak. Kulüpte, birçok insan doğal olarak bana gelip fotoğraf isteyecek ve isteklerini tereddüt etmeden veya reddetmeden fotoğraf çekmeye çok istekliyim. ”

– Seungri

Burning Sun ve Yeoksam Karakolu Kanıt Bulmak İçin Polis Tarafından Basıldı

Kim Sang Kyo’nun saldırılarını takiben, olayın arkasındaki gerçeği ve Burning Sun’ı çevreleyen diğer skandalları ortaya çıkarmak için özel bir görev gücü oluşturuldu. Şubat ayında 32 araştırmacı kulüpten 4 kutu potansiyel kanıt getirdi .

kanıtlar1

Yeoksam Karakolunda da kanıt arandı. Araştırma ekibi, o gece boyunca Kim Sang Kyo’yu tutuklamak için kullanılan devriye arabasından CCTV görüntüleri, vücut kamerası videoları ve kara kutu videoları topladı.

EV2

Seungri, Zengin Yatırımcılara Fahişeler Sunmakla Suçlanıyor, Soruşturma Başlıyor

Şubat ayının sonlarında  , Seungri ,  “C” şarkıcısı ,  Yoori Holdings Başkanı Yoo  ve çalışanı “Kim” arasındaki  sohbet odasında bir konuşma gerçekleşti . Konuşma 2015 yılında gerçekleşti.

Açıklanan verilere göre, Seungri, İşçi Kim’e ARENA  kulübünde (Seungri’nin sık sık gittiği bir klup) “bir koltuk koltuk” hazırlamalarını ve “kızları getirmelerini” emretti  . Fahişe olduğu iddia edilen kadınlar, Seungri’nin yabancı yatırımcısı “B” için alınacaktı. Yatırımcı B bir kadınken, tanıdıklarının dediğine göre erkekti.

yatırmak

25 Şubat’ta YG Entertainment  , raporlardaki metin mesajlarının üretildiğini ve yanlış olduğunu iddia eden resmi bir açıklama yaptı .

“Seungri ile teyit etmenin bir sonucu olarak, söz konusu raporların üretilmiş metin mesajları içerdiğini tespit ettik.”

YG Eğlence 

26 Şubat’ta Kang Kyeong Yoon  adlı bir muhabir , ajansın yanlış bir açıklama yaptığını ve orijinal raporların doğru olduğunu iddia etti .

“Hepsi doğru. Yayınlanan mesajları imal etmemiz veya düzenlememiz için hiçbir neden yoktur. Aksine ifadelerin bazılarını hafifletme bile yapmadık, hiç düzenlemedik. ”

– SBS funE’den Muhabir Kang Kyeong Yoon

Seungri’nin sohbet odası konuşmaları haberi yayınlandıktan sonra polis  , yabancı yatırımcılara fuhuş teklif ettiği iddiasıyla Seungri hakkında bir iç soruşturma başlattı . Polis, medyada rapor edilen içeriği ve isimleri yazılı mesaj sohbet odasına dahil olanları ayrıntılı bir şekilde gözden geçirme planlarını açıkladı.

seungri4

Seungri, soruşturmalar için karakola rapor veriyor

27 Şubat’ta Seungri  , karakola , uyuşturucu, yolsuzluklarla ilgili son skandallar ve eğlence olarak fahişeler önerdiği soruşturmasında yer aldığını bildirdi . Haberlerin arasında bir muhabir, Seung’nin bakışlarının karakola geldiğinde öfkeyle dolu olduğunu iddia etti.

istasyonlar

YG Entertainment,Belge Ve Dosyaları Yok Etmek İçin Özel İmha Ekibini İşe Alırken Yakalandı

Seungri, yaklaşık 9 saat boyunca bir polis soruşturmasına katılırken, YG Entertainment, şirket belgelerini ve dosyalarını imha etmek için sabah erkenden gelmek üzere özel bir imha şirketi kiraladı .

beuilding

YG Entertainment dışında konuşlanmış olan haber muhabirleri, YG Entertainment’ın otoparkına iki adet kamyon gördü. İki kamyon, süreçte herhangi bir bilgi sızıntısı olmadan belgeleri, elektronikleri ve dosyaları güvenli bir şekilde imha etme konusunda uzmanlaşmış bir şirkete aitti.

Daha sonra, bir muhabir doğrudan YG Entertainment’ı elden çıkarmalarını sormak için aradı ve ajansın “aylık veya üç ayda bir yapılan rutin bir elden çıkarma olduğunu” iddia ettiğini söyledi .

Truck1

Seung’nin KakaoTalk Sohbet Odasının Başka Bir Çok Ünlüyle de İlgili Olduğunu Açıklandı

4 Mart’ta Seungri’nin fuhuş skandalı daha sarsıcı bir hal aldı  SBS Fune , iddia edilen sohbet odası konuşmaları hakkında ilk olarak bildirilen orijinal basın, ortaya birçok ünlünün Seungri sohbet odasının bir parçası olduğunu açıkladı.

seung8

SBS FunE’ye göre, sohbet odası on binlerce mesaj içeriyor ve Seungri’nin ‘kadınlara cinsel eğlence sunmayı iddia ettiği’ iddia edilen Aralık 2015’e kadar geriye gidiyor. Ayrıca, sohbetlerin çok sayıda ünlünün yer aldığı Gangnam çevresindeki kulüplerin yanı sıra polisle uyum şüphelerine de ışık tuttuğunu iddia ettiler.

Sohbet odasını bildiren asıl tanık, sohbetleri polislerden önce Sivil Haklar Komisyonuna bildirmeye karar verdiklerini belirtti çünkü sohbetlerin faillerle çalışan yozlaşmış polislerin olası kanıtları da içerdiğini belirtti.

“KakaoTalk sohbet odasında polisle olası bir uyumdan şüphelenmeme neden olan sohbetler var, bu yüzden bunu polis yerine İnsan Hakları Komisyonu’na bildirdim.”

– KakaoTalk Sohbet Odası Tanığı

Netizens Burning Sun Muhabirinin Hayatını Konusunda Endişe Ediyor.

Muhabir Oh Hyuk Jin , Burning Sun civarında meydana gelen tüm yolsuzluk ve yasadışı faaliyetlerle ilgili haberi ilk verenlerden biriydi. 4 Mart’ta , davaya katılımıyla ilgili endişelenen herkes için Instagram’da bir mesaj yayınladı ve ne olursa olsun gerçeği açıklama konusundaki kararlılığını dile getirdi.

muhabir

Birçok netizen hikayeye daha fazla kazmayı bırakmayı reddettiği için ölüm tehdidi aldığından şüphelenmesine neden olan “intihar çerçeveli olmayacak veya öldürülmeyecek” yazısıydı. Ayrıca skandala daha fazla kazmayı bırakamayacağını da açıkladı, çünkü “hayal ettiğinden çok daha fazla iğrenç ve daha kirli”.

Burning Sun Saldırısının Arkasındaki Gerçek CCTV Görüntüleri ile Beraber Açıklandı

Kim Sang Kyo’nun Burning Sun saldırı hikayesinin sayısız tarafı herkesi bir karışıklık durumuna soktu, ancak gerçek Mart ayının ilk haftasında halka açıklandı. Bir CCTV videosu Kim Sang Kyo’yu saçlarından tutan bir adamın saldırıya başladığını kanıtladı.

Seungri’nin ve Burning Sun CEO’sunun tanıdığı olan adam, her ziyarette masalarda 7.000-9.000 USD harcadığı bildirilen bir VIP müşterisiydi. Kim Sang Kyo, Burning Sun’ın CEO’su ve çalışanlarının VIP müşterilerine saldırdığı için onu dövdüğünü iddia ettiler.

Kim Sang Kyo dışarıdaki bir grup Burning Sun çalışanı tarafından dövüldüğünde, bu adam VIP çıkışından çıkarken ve sadırıyı kısa bir süre izledikten sonra arabasıyla gözden kaybolmaya başladı.

Kim Sang Kyo’yu tacizden kurtardığı kadın da dahil olmak üzere cinsel tacizden suçlayan üç kadının, Burning Sun çalışanlarıyla bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Bu kadınlardan biri  Aena (uyuşturucu satıcısı Seungri bir zamanlar bir selfie almıştı .)

KADIN

Seungri, Fuhuş Yasasını İhlal Etmekle suçlandı

9 Mart günü, Seungri’nin resmen Burning Sun skandalında şüpheli olduğu bildirildi. Seul Büyükşehir Polis Ajansı  , fuhuş talep ettiği için gözaltına alınmadan kendisiyle bir görüşme ayarladı ve şimdi tam bir soruşturma başlattı.

“Davanın derinlerine inmek ve Seungri’yi çevreleyen şüpheleri gidermeye çalışmak amacıyla, ARENA kulübü için bir arama emri aldık ve ‘fuhuş teklifi’ iddiasıyla şüpheli olarak Seungri’ye soruşturma açıldı. ”

– Seul Büyükşehir Polis Ajansı

Aynı şekilde, 20’den fazla polis ve dijital adli tıp ajanı, ARENA klübünü aradı ve olayla ilgili olabilecek herhangi bir kanıtı aradı. Sızan Kakaotalk mesajları, bu kulübün, zengin yatırımcıların çalışan kızlarla tanışmak için buluşma noktası olduğunu belirtti.

2015-12-27-07-48-48-honnnnie-Seungri-arena-kulüp-seul-2015/12/25

Pek Çok Ünlü, Seungri’nin  Şüpheli Fuhuşunun Bir Parçası Olarak Kakaotalk Grubunda Olduğu Onaylandı. 

10 Mart’ta, Seungri’nin sohbet odasında bulunan ünlüler ile ilgili daha önce duyurulan haberlerin doğru olduğu doğrulandı . Seul Büyükşehir Polis Ajansı’na göre, bu ünlülerin bazıları soruşturmanın bir parçası olarak çağrılmıştı. Bu araştırmalar, sohbet odasında tam olarak neyin tartışıldığını bulmaya çalışıyor. Polisin topladığı ünlüler arasında, daha önce şarkıcı olan, ancak şimdi televizyon yayınlarında aktif olan Bay A vardı .

Bu raporun yapıldığı sırada polis, orijinal KakaoTalk sohbet odası kayıtlarını, bir Excel kopyasıyla çalışırken güvence altına almaya çalışıyordu.

Seungri ve Diğer Erkek Şarkıcılar Yasadışı Gizli Kamera Videolarını Paylaşmakla Suçlanıyor

10 Mart’ta SBS FunE , gizlice filme alınan kadınların gizli kamera videolarını yasadışı olarak filme aldıklarını iddia ettiği Seungri ve diğer 2 erkek şarkıcıyı açıkladı .

“Polise sunulan kanıtlarda, 10’dan fazla yasa dışı gizli kamera fotoğraf ve video vardı. Bu videoların ve resimlerin bir kısmı Seungri ve diğer ünlülerin olduğu sohbet odasında gönderildi. ”

– SBS FunE Kaynağı

SBS FunE’nin bunu, 9 Ocak 2016’da saat 8: 42’de başlayan bir KakaoTalk sohbet günlüğü alarak doğruladığı bildirildi. Sohbet odası, isimsiz 2 erkek şarkıcı, Seungri, Yuri Holdings CEO’su Bay Yoo, Seungri’nin tanıdığı Bay Kim, isimsiz bir eğlence şirketi çalışanı ve 2 kişi daha içeriyordu.

kütük

Raporlar daha sonra, sohbet odasındaki 2 erkek şarkıcıdan birinin “şarkıcı Yong” olarak etiketledi. Yong, Kore’de ortak bir aile ismi olmadığından netizens, “şarkıcı Yong” un HIGHLIGHT’nin Yong Junhyung olduğunu söylemeye başladı.

hihgliht

Seungri, K-Pop Endüstrisinden Emekli Olduğunu Açıkladı

11 Mart’ta Seungri , Instagram’da emekli olduğunu açıkladı. Emekli olma kararı, Burning Sun davası başladığından beri onu saran skandallardan kaynaklandı.

YG Entertainment’ta bir kaynağa göre , Seungri’nin emekli olduğunu duyurma kararı tamamen kendi başına yapıldı. Ajansa danıştıktan sonra verilen bir karar değildi. 

Başka bir iddaya göre de kendi ayrılmadı o sadece kovuldu.

Jung Joon Young, Seungri’nin Sohbet Odasında Kadınların Yasadışı Gizli Görüntülerini Paylaşmakla Suçlandı

Seul Büyükşehir Polis Ajansı’nın soruşturmasının ortasında, şarkıcı Jung Joon Young’un, sohbet odasında kadınların gizli görüntülerini doğrudan paylaşan ünlülerden biri olduğu bildirildi .

01-Jung-Joon-young-Görünüyor-At-Seul-Polis-İstasyon-mart-14-2019-billboard-1548

SBS News’a göre, sohbet geçmişi 2015 yılının sonlarında Jung Joon Young’un, Bay Kim’in görüntülerini alıp almadığını sorduğu belirli bir kadınla cinsel ilişkilerde bulunduğunu söyledi. Buna karşılık, Jung Joon Young ilişkilerin 3 saniyelik bir klibini paylaştı ve yasadışı olarak çektiğini itiraf etti. Jung Joon Young ayrıca bir hostes barda uyuyan bir kadının çıplak görüntülerini ve fotoğraflarını paylaştı.

sürünme

2015 yılı sonlarında başlayan 10 ay boyunca, Jung Joon Young, ünlülerin yanı sıra ünlü olmayan katılımcılarla gizli görüntüleri paylaştı ve bu raporun yapıldığı sırada 10 mağdur doğrulandı.

log2

Raporun yapıldığı sırada, Jung Joon Young ajansı şu anda ABD’de olduğunu ve Kore’ye döndüğü zaman iddiaları ele alacağını belirtti.

Kanal A, Gizli Kamera Sohbet Odasına Dahil Olan Ünlülerin Siluetlerini Açıkladı

Kanal A Haber sohbet odasına dahil olan ünlülerin siluetlerini yayınladı. Netizens, “Ünlü A” nın fotoğraflarını Jung Joong Young ve “Ünlü B” nin fotoğraflarını FTISLAND’dan Choi Jong Hoon ile eşleştirdi.

b

choi

Hightlight’tan Yong Junhyung Sohbet Odasındaki Diğer Şarkıcı Olduğunu Reddetti

Yong Junhyung ve ajansı Around Us Entertainment , resmi kamera görüntülerinin paylaşıldığı KakaoTalk sohbet odasındaki ünlülerden biri olduğu söylentilerine cevap verdi .

junhyung-5-1600x768

“’Şarkıcı Yong’ un Yong Junhyung olmadığını kendimiz doğruladık. Bu temelsiz bir söylentidir. ”

– Around Us Entertainment

Ajans, raporun bir parçası olarak SBS’nin News 8 programında gösterilen “şarkıcı Yong” mesajlarının, 2016’dan Junhyung ve Jung Joon Young arasındaki birebir sohbetlerden geldiğini belirtti. Jung Joon Young ile grup sohbeti. Junhyung’un hiçbir zaman Jung Joon Young ile grup sohbetinde bulunmadığını açıkladılar.

“Yong Junhyung’un yasadışı videoların çekilmesi veya paylaşılmasıyla hiçbir bağlantısı yoktur ve hiçbir zaman Jung Joon Young’un yasadışı kamera videolarının paylaşıldığı bir sohbet odasında bulunmadı.”

– Around Us Entertainment

Jung Joon Young Tüm Programları İptal Etti ve Polis Soruşturmalarına Katılacağını Duyurdu

Jung Joon Young, ajansı MAKEUS Entertainment’dan yaptığı açıklamada, tüm programlarını iptal edeceğini ve polis soruşturmasına katılmaya başlamak için Kore’ye geri döneceğini açıkladı.

joon1

MAKEUS Entertainment açıklamasında durumla ilgili şu anda tüm detayları bilmediklerini açıkladı.

“Şu anda, şu an için yurtdışında olan Jung Joon Young ile temas halindeyiz, ancak aynı zamanda tüm gerçekleri anlamada zorluk çekiyoruz. Üzgünüz.

Ancak, Jung Joon Young tüm programlarını durduracağını ve derhal Kore’ye döneceğini söyledi. Ayrıca, Kore’ye geri döner dönmez polis soruşturmasında yer almaya istekli olduğunu söyledi. ”

– MAKEUS Eğlence

JungNon Young, San Francisco’da TVN’nin yemek çeşitliliği şovu olan 4 Wheeled Restaurant Season 3’ü çekmişti. Gösterinin prodüksiyon ekibi acil bir toplantı yaptı ve Jung Joon Young’un çekimlere katılmayacağına karar verdi.

Dicpact Jung Joon Young’un Seungri ile Olan İlişkilerini ve Özürü ile İlgili Açıklamalar Yaptı

11 Mart’ta Dispatch , Jung Joon Young ve Seungri’nin arkadaşlığının kapsamını ve Jung Joon Young ile sohbet odasının diğer üyelerinin kadın ünlüleri düzenli olarak puanlayacağı yeni bir sohbet günlüğü ortaya çıkardı .

2016’da Zico , Radio Star’da Jung Joon Young’un yalnızca KakaoTalk için kullanabileceği bir “Altın Telefonu” olduğunu açıkladı. Jung Joon Young, o zamanki kız arkadaşını yasadışı olarak çekmekle suçlandığı bir olaya karışmıştı. Telefonunun kırıldığını iddia ettiği için telefonunu delil olarak sunmadı. İki taraf meseleyi çözdüler ve hiçbir suçlamada bulunulmadı.

Zico

Mart 2019’dan itibaren yeni bir “Altın Telefon” ortaya çıktı. Bu sohbet odası, daha önce açığa çıkan 8 üyeyi içeriyordu: Seungri, Jung Joon Young, iki erkek şarkıcı “C”, Bay Kim, Bay Yoo ve “H” ve “G” olarak tanımlanan 2 kişi. Bu 8 üyenin kişisel hayatlarından kadınlara kadar her şeyi birbirleriyle paylaşacakları bildirildi. Dispatch, Seungri’nin fuhuş teklif etme hakkında konuştuğu iddia edilen sohbetlerin aynı sohbet odasında yapıldığını bildirdi.

seun

Jung Joon Young’ın düzinelerce kendi sohbet odasının olduğu bildirildi. Bu sohbet odalarında, gizli kamera videoları çekildi ve paylaşıldı. Sohbet odalarından bazılarında yalnızca bir katılımcı, diğerlerinde birden fazla katılımcı vardı. Yasadışı olarak filme alınan kurbanların arasında ünlü olmak isteyen bazı kadınlar vardı.

tekrar

Jung Joon Young’un sohbet odalarının “Seungri-Fam” ve “Joon Young-Fam” olarak iki sektöre ayrıldığı bildirildi. “Seungri-Fam” sohbet odaları işle ilgili planlama içindi ve insanların çoğu Seungri’nin tanıdıklarıydı. “Joon Young-Fam” sohbet odaları Seungri ve yakın olmadıklarını bir araya gelip yakınlaşacakları yerdi. Sıkça bahsedilen “L” şarkıcısı “Joon Young-Fam” sohbet odalarının bir parçasıydı ancak “C” şarkıcısı sadece “Seungri-Fam”  sohbet odalarının bir parçasıydı.

Bay Kim, Jung Joon Young’un en büyük “gizli kamera arkadaşı” idi. 10 aydan uzun bir süre boyunca, iki kişinin toplamda 10 gizli kamera (video ve fotoğraf) çektiği bildirildi. Ayrıca başarısız olan diğer gizli kamera videoları da denendi.

Dispatch’e göre, Jung Joon Young’un HIGHLIGHT’ın Yong Junhyung’la olan özel sohbeti başladığı yerdi. Yong Junhyung hiçbir zaman sohbet odalarının hiçbirine üye olmadı, ancak bu rapor yapıldığı sırada Jung Joon Young’un ne yaptığını bildiğinden şüphelenildi..

Jung Joon Young’un Sohbet Odası Tecavüz, Hap ve Suç İşlerini Barındırıyor

12 Mart günü, SBS ‘nin 08:00 Haberlerinde 17 Nisan 2016 tarihinde, Bay Kim grup sohbetine cinsel ilişkide bulunduğu bir videosunu yüklediğini söyledi. Şarkıcı Choi videodaki kadının bayıldığını belirtti, ancak Bay Kim bunun neden yanlış olduğunu sordu.

temsilci

Şarkıcı Choi ondan “yaşayan” bir kızın videosunu sorduğunda, Bay Kim sadece flaşı çektiğini ve bayıldığı için onu çektiğini söyledi. Grup sohbetinde bulunan Jung Joon Young güldü ve “ Ona tecavüz ettin. 

1

Aynı yılın 11 Mart’ında, Bay Park, bir kadınla onunla cinsel ilişkide bulunmadan önce uyku hapları ile nasıl uyuttuğunu ayrıntılarıyla paylaştı. Buna karşılık, Jung Joon Young kadını küçümseyen bir yorum yaptı.

SBS’nin ayrıca grup sohbeti üyelerinin yaptıklarının yasadışı olduğunu bildiklerini iddia eden bir sohbeti keşfettiği de bildirildi. 1 Ocak 2016 tarihinde, Jung Joon Young çevrimiçi bir oyunda buluşmayı, bir striptiz bara gitmeyi ve arabada bir kadına tecavüz etmeyi önerdi bir filmde yaşıyor gibiyiz. Elbette, hiç kimseyi öldürmedik, ama bizi hapse atlatabilecek birçok şey yaptık. 

2

FNC Choi Jonghoon Ve Lee Jonghyun’un Gizli Kamera Sohbet Odasında Yer Aldığı Söylentilere Yanıt Verdi

FNC Entertainment durumu açıklığa kavuşturmak için bir bildiri yayınladı. Lee Jonghyun’un Jung Joon Young ile arkadaş olduğunu ancak sohbet odasının bir parçası olmadığını iddia ettiler.

jong

“Ünlülerimiz Lee Jonghyun ve Choi Jonghoon’un sadece sosyal olarak tartışmalı bazı ünlüleri arkadaş olarak tanıdıklarını açıkça ortaya koyuyoruz. Yapacak hiçbir şeyleri yok ve son skandalla hiçbir bağlantısı yok. ”

– FNC Eğlence

Ayrıca, Choi Jonghoon’un bir şüpheli olarak değil, tanık olarak sorgulanmak üzere karakola çağrıldığını belirtti.

choi2

“Choi Jonghoon, yalnızca tanık olarak soruşturmalarına yardım etmek için karakola çağrıldı. Şüpheli olmadığını veya sorgulanmadığını vurguluyoruz. Choi Jonghoon, polisle yaptığı sorgulamayı bitirdi ve cinsel eğlence davasıyla hiçbir şüpheli bağlantısı bulunmadığı açıklandı. ”

– FNC Eğlence

Jung Joon Young, Gizli Kamera Videoları Çekme ve Paylaşma İddiasını Kabul Etti

12 Mart’ta Jung Joon Young , ajansı MAKEUS Entertainment aracılığıyla resmi bir özür mektubu yayınladı . İçinde, suçlandığı her şeyi itiraf etti.

9d4f497e-4624-11e9-b5dc-9921d5eb8a6d_1320x770_151733

“İddialar hakkında hakkımda söylenenlerle ilgili tüm günahlarımı ve eylemlerimi kabul ediyorum. Kadınların rızası olmadan videolarını çektim, KakaoTalk sohbet odasında yaydım ve suçluluk duymadan ya da pişmanlık duymadan davrandım. ”

– Jung Joon Young

Kurbanlarından ve onu destekleyen ve onu halka açık bir figür yapan herkesten özür diledi.

“Her şeyden önce, videoda ortaya çıkan, bu korkunç gerçekliği bu olayla karşı karşıya kalan kadınlardan özür diliyorum. Kızgın ve hayal kırıklığına uğrayan herkes için diz çöküp özür dilemek istiyorum. ”

– Jung Joon Young

Ayrıca soruşturmalara isteyerek katılmayı kabul etti.

“14 Mart sabahtan başlayacak, herhangi bir yalan olmadan otoritelerin soruşturmasına sadık kalacağım ve yaptığım davranış nedeniyle aldığım cezayı kabul edeceğim”.

– Jung Joon Young

Girls ‘Generation Yuri’nin Kardeşi Gizli Kamera Sohbet Odasına Katılmakla Suçlandı

Yuri’nin erkek kardeşi Kwon Hyuk Joon .

Yuri’nin aynı zamanda Jung Joon Young arkadaşı olduğu da biliniyordu ve Kwon Hyuk Joon, Mildang Pocha adlı bir pub açmak için Seungri ile iş yapıyordu.

erkek kardeş

Kwon Hyuk Joon, son soruşturmalar ile işbirliği yaptığını ortaya koydu.

“Merhaba, anonim bir ismin arkasındaki gölgelerde saklanan sensin. Tüm soruşturmalar ile gayretle işbirliği yapıyorum ve işlediğim suçlarla başımı yüksek veya düşük tutmayı hak edip etmediğimi yargılama hakkınız olduğunu sanmıyorum.

Mildang Pocha’yı yönetmenin iş tarafı yüzünden sadece sohbet odalarında bulundum. Cinsel eğlence ya da basından çıkan detaylar hakkında hiçbir bilgim yoktu.

Günahlarının kefaretini ödedikten ve isminizi açıkça ortaya çıkardıktan sonra bana geri gelin. ”

– Kwon Hyuk Joon

Zico, Seungri ve Jung Joon Young’ın Sohbet Odasına Katılımı Hakkında Söylentilere Cevap Veriyor

Zico’nun Jung Joon Young’un “altın telefonu” ndan bahsettiği 2016’daki MBC Radyo Yıldızından alınan görüntüler, Zico’nun sohbet odalarına da dahil olduğu konusunda şüphelere yol açtı.

Zico2

Bu söylentilere cevaben Zico, bahsettiği “altın telefonun” bu dava ile ilgisi olmadığını iddia etti.

“Şovda bahsettiğim telefonun bu talihsiz durumla hiçbir ilgisi yoktu. Bu telefonda gördüğüm tek şey telefon numaralarının bir listesiydi ve çok uzun zamandır kişisel bir düzeyde Jung Joon Young ile görüşmedim. Lütfen herhangi bir söylenti varsayımı yapmayın; kötü niyetli yorumlar ve yanlış bilgilerin yayılması hakkında, onlara karşı güçlü önlemler alacağım. ”

– Zico

Jung Joon Young’ın Sözleşmesi ve Seungri’nin Sözleşmesi Sonlandırıldı

Jung Joon Young’un suçluluk kabul edilmesinin ardından MAKEUS Entertainment,  onlarla olan özel sözleşmesini feshetti .

“Bu skandal nedeniyle Jung Joon Young’la olan sözleşmemizi sürdüremediğimize de karar verdik. Bu nedenle, ‘Label M’ ile Ocak 2019’da imzalanan Jung Joon Young ile olan sözleşmemizi feshetmeye karar verdik. ”

– MAKEUS Eğlence

Kısa bir süre sonra, Seungri’nin YG Entertainment ile olan sözleşmesinin de iptal edildiğine dair haberler yayınlandı .

“Seungri 12 Mart’ta emekli olduğunu açıkladıktan sonra, YG Entertainment, Seungri’nin özel sözleşmesini feshetme talebini onayladı.

Bir sanatçı yönetim şirketi olarak, sanatçılarımızı istediğimiz kadar iyi yönetmediğimizi itiraf ediyoruz ve bunu derin bir şekilde acısın yaşıyoruz. ”

– YG Eğlence 

Avukat, Üst Düzey Yetkilinin Jung Joon Young’ın Gizli Kamera Sohbet Odasında Yer Aldığını Açıkladı

13 Mart’ta, Jung Joon Young’un sohbet odası verilerini Yolsuzlukla Mücadele ve Sivil Haklar Komisyonu’na ilk bildiren avukat Bang Jung Hyun , sohbet odasının polisle yakın ilişkiler konusunda şüphelere yol açan içerik içerdiğini ortaya koydu.

avukat

“[Kaynağım] doğrudan herhangi bir addan (sohbet odasında) bahsetmiyor, ancak belirli bir konumdan söz ediyor. Basitçe söylemek gerekirse, bir kişi şöyle dedi: “Metni kişiyle gördüm. Onunla iletişim kurdum. Tamamlandı. ”Açıklanamayan bir olay meydana geldi. Ortaya çıkan sorunlar açısından “Yapıldı” veya “Tamamlandı” dediler ve bir kişi “Doğum günümü tebrik eden bir polisten bir mesaj aldım” dedi. Kesin konuşamıyorum. Soruşturmalar yoluyla ortaya çıkarılmalıdır. ”

Bang Jung Hyun

Jung Joon Young’un Davası, Yüksek Savcılık Ofisine Gönderildiği Açıkladı

11 Mart’ta Yolsuzlukla Mücadele ve Medeni Haklar Komisyonu (ACRC) daha fazla araştırma için Yüce Savcılık Bürosu’na Sohbet odası davasını gönderdi. Yasadışı gizli kameraların ve polisin yolsuzluğunun kanıtı olarak verilerin daha fazla araştırılması için gönderildi.

PYH2019031405470001300

Açıkça belirtilmemesine rağmen, ACRC büyük olasılıkla Burning Sun ve polis arasındaki ilişkileri daha ayrıntılı olarak araştırmak için soruşturma istedi.

Bu raporun hazırlandığı tarihte, Avukat Bang Jung Hyun, polisin şu anda 2016 yılında Jung Joon Young’un telefonunun restorasyonundan sorumlu özel adli şirketi aradığını belirtti.

“Veriler 12’nci Yüksek Savcılık ofisine gönderildikten ve polise bildirildikten sonra, polis, 2016’da 13: 11’den 2016’da Jung Joon Young’un telefonunun restorasyonundan sorumlu olan özel adli şirketi araştırıyor” dedi.

ㅡ  Bang Jung Hyun

Raporlar, FTISLAND’dan Choi Jonghoon’un 3 Yıl Önce Sarhoş Sürüş Olayını Kapatmasını Polisten Sorduğunu Açıkladı

13 Mart’ta yapılan acil basın toplantısında, daha önce Seungri ve Jung Joon Young ile sohbet odasının bir parçası olmakla suçlanan FTISLAND’dan Choi Jonghoon’un, 3 yıl önce araba kullanırken sarhoş olduğu tespit edildi. Suçlanmak yerine gizlice serbest bırakıldı ve sohbet odasından tanıdığı biri olan polise gönderdiği bir mesaj nedeniyle olay asla kamuya açıklanmadı.

choi5

“Halkın ya da basının bunu bilmesine izin verme”

– Choi Jonghoon

Polis, Sohbet Odasında “Bir Polis Şefinin” Bulunduğunu Açıkladı,

Aynı basın toplantısında, polis Seungri’nin sohbet odasındaki mesajların bir polis şefinden destek önerdiğini açıkladı. Bu, Avukat Bang Jung Hyun’un üst düzey bir memurun katıldığı şüphelerini doğruladı.

“Ekim 2016’dan itibaren grup sohbet odasının içeriğinde“ polis şefi ”teriminden bahsedildi. O zamanda bu yana işle ilgili hukuki şikayetlerden endişe etmemeyi öneren bir konuşma yapıldı (o bununla ilgilenecekti). ”

ㅡ Polis

Basın toplantısının gerçekleştiği gün, Muhabir Kang Kyung Yoon, polisin DUI gibi olayları göz ardı ettiğinin doğrudan bilgisini gösteren Seungri’nin yeni bir sohbet günlüğünü açıkladı .

NewLog

Jung Joon Young Suçlandı

12 Mart’ta, Jung Joon Young, 2015 yılında 10 ay boyunca 10 kadının gizli seks kameralarını çekmek ve yayınlamakla suçlandı.

13 Mart’ta SBS’in  Haber Bülteni , Jung Joon Young’un 2016’da eski kız arkadaşı ile seks skandalı naek olarak  , 2018’de yasadışı kamera çekimi yapmakla suçlandığını bildirdi . 

SBS, daha sonra 2016 yılında Jung Joon Young davasından sorumlu olan polis memurunun delilleri yok etmeye çalıştığını bildirdi . SBS, sorumlu Sungdong polis memurunun, dijital adli tıp şirketinin Jung Joon Young’un telefonunu imha etmesini ve belgelerini tahrif etmesini istediğini keşfetti.

polis

FTISLAND’dan Choi Jonghoon, Sarhoş Sürüşünü İtiraf Etti

13 Mart’ta FNC Entertainment , suçlamalar hakkında Choi Jonghoon adına resmi bir açıklama yaptı . Daha önce sohbet odası ile bağlantısı olmadığını iddia eden kurum DUI’den haberdar olmadıklarını söyledi. Ajans ayrıca Choi Jonghoon’un araba kullanırken sarhoş olmasına rağmen, polisle anlaşma olmadığını söyledi.

adsız

“Choi Jonghoon aracılığıyla Şubat 2016’da Itaewon, Seul’de bir kontrol noktasında yakalandığını ve sürücü lisansın askıya alınmasının yanı sıra 2.500.000 won ceza aldığını doğruladık. Tanınan bir üye olarak, kuruma korkudan haberdar etmediğini ve olayın sessizce geçmesini umduğunu ve yanlış kararından derinlemesine pişman olduğunu ve yansıttığını söyledi.

Ancak, bugün yayımlanan raporlarda belirtildiği gibi medyaya veya polise herhangi bir talepte bulunarak olmadığını doğruladı. ” 

–  FNC Eğlence

FNC Entertainment, Choi Jonghoon’un polis soruşturmalarıyla işbirliği yapacağını ve faaliyetlerini durduracağını belirtti.

“Sonuç olarak, tüm soruşturmalar tamamlanıncaya kadar bireysel faaliyetlerin yanı sıra FTISLAND’ın bir üyesi olan faaliyetleri de durduracak. ”

NC FNC Eğlence

Yeni Sohbetler Seungri ve Jung Joon Young’un Sarhoş Sürüş Olayından Sonra Choi Jonghoon’a Mesajlarını Gösterdi

1 Mart’ta SBS FunE , diğer sohbet odası üyelerinin bunu bildiğini ortaya koyan Choi Jonghoon’un DUI’si (sarhoş arama sürme olayı) ile ilgili yeni sohbet günlükleri yayınladı . Açıklanan sohbetlerin ilk bölümünde, Choi Jonghoon, onu bırakan polis memuruna atıfta bulunduğu bildirilen “XX hyung” sayesinde sarhoş sürüş olayından nasıl kurtulduğunu açıklayan bir mesaj gönderdi.

3

Aynı zamanda, sarhoş sürüş için Choi Jonghoon’u gizleyen  aynı polis memurunun, o gece onu aradığı ve doğum gününü tebrik ettiği de ortaya çıktı.

Seungri, Gizli Kamera Sohbet Odası ve Fuhuş Hakkında Soruşturma İçin Polis Karakoluna Geldi

13 Mart’ta  , diğer büyük suçların yanı sıra gizli kameralı sohbet odasındaki rolü ve sorgulanan fuhuş nedeniyle sorgulanması ve soruşturulması için Seul Büyükşehir Karakoluna geldi . Seungri, karakola girmeden önce gazetecilere  süreçle ilgili kısa bir açıklama yaptı.

8829fd96-4624-11e9-b5dc-9921d5eb8a6d_1320x770_151733

“Kore halkından ve bu davadan zarar gören insanlardan özür dilemek istiyorum. Şimdi söyleyebileceklerimin ötesinde, soruşturmaya doğru şekilde katılacağım. ”

– Seungri

HIGHLIGHT’dan Yong Junhyung, HIGHLIGHT’dan Çıkacağını Duyurdu, FTISLAND’dan Choi Jonghoon Emekliliğini Açıkladı

14 Mart’ta, Yung Junhyung , HIGHLIGHT’dan ayrılacağını açıkladı .

Ayrıca ,üyeler ve onun yüzünden tartışmalarla sıkılan fanlardan özür diledi. Ayrıca, Jung Joon Young’un yasadışı olarak çektiği bir videoyu izlediğini de itiraf etti.

2015’in sonlarına doğru Jung Joon Young’la birlikte, bir önceki gece beraber içtik ve eve gittik. Ertesi gün nasıl olduğunu sordum. Jung Joon Young bana birine yasa dışı bir video gönderirken yakalandığını söyledi. “Ona yakalandın mı?” Diye yanıtladım. O zaman bir video almadım, ancak farklı bir zamanda farklı bir video aldım. 

– Yong Junhyung

Ayrıca “uygunsuz sohbetlere” katıldığını da itiraf etti ve Jung Joon Young’ı durdurmamak onun suçu olduğunu söyledi.

“Ayrıca, bu konuda uygunsuz sohbetlere katıldım. Bütün bu eylemler son derece ahlaksızdı ve ben çok aptaldım. Suç ve yasadışı bir eylem olduğunu düşünmeden, önemli olmayan bir şey olarak kabul ettim. Ayrıca Jung Joon Young’ı durdurmamak benim suçum. ”

– Yong Junhyung

Ancak, hiçbir zaman gizli kamera videolarını kendisi çekmediğini veya paylaşmadığını belirtti. Kendisine “sessiz bir gözlemci” dedi.

“Gizli kamera videoları çekmek veya paylaşmak gibi yasadışı bir şeye asla katılmam. Buna ek olarak, 2016 yılının sonlarından bu yana, Jung Joong Young ile sadece bir defada basit selamlaşma gibi ilişkilerimi sürdürdüm. O sırada neler olduğunu bilmeme rağmen, çok önemli olmadığını ve çok rahat olduğunu düşündüm. Yaptıklarımın daha da fazla mağdur olmasına yol açabilecek bu ciddi soruna sessiz bir gözlemciydim. ”

– Yong Junhyung

Aynı gün, FNC Entertainment, Choi Jonghoon’un FTISLAND’den ayrılacağını ve K-Pop endüstrisinden emekli olacağını açıkladı. Daha sonra hayranlarından da özür diledi.

“Son skandallara karıştığı için eleştiriyi uyandıran Choi Jonghoon, bugünden itibaren FTISLAND’tan ayrılmaya karar verdi. Choi Jonghoon bu hafta içinde polis soruşturmasına sadık bir şekilde katılacak. Takımdan kalıcı olarak ayrılacak ve eğlence endüstrisinden emekli olacak. ”

NC FNC Eğlence

Jung Joon Young Polis Karakoluna Rapor Verdi

13 Mart’ta SBS muhabiri Kang Chung Wan  , Jung Joon Young’un ACRC’ye gönderilen cep telefonunun 200.000 KakaoTalk mesajı içerdiğini açıkladı . Muhabir, “konuşulamaz” olan çok fazla içeriğin olduğunu belirtti ve Jung Joon Young’un kurbanlarının zayıf yönleri bildiği sebebiyle bazılarının onu polise bildirmelerini engelleyeceğini duyduğuna şaşırdı.

messg

Kang Chung Wan’ın yaptığı son iddia, kısa bir süre önce muhabir Kang Kyung Yoon’un 14 Mart’ta yaptığı bir raporla desteklendi. İçinde, 20’li yaşlarının başında bulunan Jung Joon Yung’ın kurbanlarının 4-5’i ile nasıl tanıştığı hakkında konuştu . Kurbanlardan biri bir videoyu nasıl öğrendiğini açıkladı, ancak itibarını nasıl etkileyebileceğinden ve yayınlanabileceği korkusundan korktuğu için bunu rapor etmedi.

“Zarar görmesine rağmen suçlamada bulunmadı, çünkü kişisel ayrıntılarının açığa çıkmasından korkuyordu. Aslında, (onunla) kötü niyetli olarak bir şey yapmaması için ricada bulundu. Silmek için benden almak istemişti (Jung Joon Young). ”

Ky Kang Kyung Yoon

14 Mart’ta Jung Joon Young, karakola şüpheli olarak geldi ve girmeden önce kısa bir açıklama yaptı: “Kore halkından özür dilemek istiyorum. Soruşturmalara sadık bir şekilde katılacağım. ”

Jung-Joon-Young-XPN4

Avukat, Yasadışı Seks Kameralarını Çeken ve Paylaşan Diğerlerini Buluyor

Seungri ve Jung Joon Young’un Anti-Yolsuzlukla Mücadele ve Sivil Haklar Komisyonu’nun sohbet odası verilerini bildiren avukat Bang Jung Hyun, Jung Joon Young dışındaki yasadışı seks videolarını filme çeken ve yayınlayan başkaları olduğunu açıkladı .

“Diğerleri de yaptı. (Gizli kameraları çeken ve dolaşan kişinin) bir ünlü olup olmadığından emin değilim. ”

Bang Jung Hyun

Bang, videoların buir alışkanlıkla paylaşıldığını açıkladı ve yasadışı seks videolarını çekerken uyuşturucu kullanma yolundaki tecavüz girişimlerine işaret eden mesajlar olduğunu vurguladı.

Yeni Sohbet Günlükleri; Seungri, Lee Jonghyun Hakkında Kumar, Seks ve Uyuşturucu İçeren Daha Fazla Ayrıntı

Sisa Journal tarafından elde edilen özel sohbet kayıtlarında , Seungri’nin Ağustos 2014’te başlayan iş ortaklarına fuhuş teklif ettiği keşfedildi. Bundan önce, en erken olayın 2015 yılında gerçekleştiğine inanılıyordu.( yatırımcıya bir kızın fiyatını söylemek ve hatta talep üzerine kızların resimlerini sunmak.)

log5

Seungri’nin avukatı daha sonra Seungri’nin şu anda gönderdiği mesajların “CEO A” tarafından sorulan kötü amaçlı soruların bir sonucu olduğunu belirtti . Avukatın açıklamasına göre, “CEO A”, Seungri’yi 2 milyar KRW (1,756,319 USD) değerinde dolandırdı ve Seungri’nin mesajları CEO A’nın kötü niyetli sorularını cevaplamasının bir sonucudur.

Chatloglar ayrıca Seungri’nin yurtdışındaki alışılmış kumar oynamasına katıldığını da ortaya çıkardı . Kore’nin milliyet ilkesi nedeniyle, Koreden denizaşırı uzak bir kumarhanede kumar oynamasının o ülkede yasal olabileceği gerçeğine rağmen Korelileri kumar oynamak sebebiyetiyle hala cezalandırılabiliyor.

SBS News ayrıca CNBLUE’nin Lee Jonghyun ve Jung Joon Young’un kızlarla ilgili konuşmalarını gösteren sohbet kayıtlarını da ortaya çıkardı . Kadınlardan kaba dil kullanarak bahsettiler.

“Genç, güzel ve hoş sürtükler yok mu? ㅋㅋㅋ ile oynamak eğlenceli olacak biri ”

– Lee Jonghyun

Donga Ilbo , Seungri’nin 8 üyeli sohbet odasından biri hakkında ek bulgular da bildirmiştir. Rapora göre, üyeler esrar içeren olayı haberlerde bildirildiği andan itibaren Bay A’yı sohbet odalarından kovdu. Bay A’nın skandalından olumsuz etkilenmek istemedikleri tahmin edilmektedir .

Jung Joon Young “Altın Telefonu” Sundu, Seungri Askeri Listeyi Erteledi

15 Mart’ta Seungri ve Jung Joon Young, 16 ve 21 saatlik soruşturmaları tamamladılar ve eve döndüler. Araştırmalar sırasında, Jung Joon Young “altın telefonunu” polise verdi. Bazı raporlar, Jung Joon Young’un soruşturmadan 2 hafta önce satın aldığı yeni bir telefon gönderdiğini iddia ediyor.

“Soruşturma ile sadık ve doğru bir şekilde işbirliği yaptım ve“ altın telefonu ”olduğu gibi gönderdim. Karışıklık için özür dilerim. ”

Jo Jung Joon Young

Seungri karakoldan çıkarken, askerî kaydını erteleyeceğini belirtti . Ayrıca kendi cep telefonunu gönderdiğini doğruladı.

“Soruşturmamı inançla tamamladım. Bugünden itibaren, askere alınma konusunda bir gecikme için Askeri İş Gücü İdaresine resmi olarak ricada bulunmayı planlıyorum. İzin alırsam, kayıt tarihimi geciktiririm ve soruşturmaya sonuna kadar sadık bir şekilde katılırım. ”

Ri Seungri

CNBLUE Jonghyun, Yasa Dışı Filmler İzlendiğini İtiraf Etti

15 Mart’ta FNC Entertainment , yasadışı olarak çekilen videoları izlediğini itiraf eden CNBLUE’nin Jonghyun’u hakkında bir bildiri yayınladı . Şirket içinde, Jonghyun adına ve kendileri adına, özür diledi.

201633421482755756_32166383566_o

“SBS’nin 14 Mart raporundan sonra, Jonghyun ile temas kurduk ve gerçekleri doğruladık. Sohbet odasındaki videoları izlemesine ya da kadınların ya da cinsiyetlerin küçümsemesiyle ilgili uygunsuz sohbetlere katılmıştır. Doğru bir cinsel farkındalığa sahip olsaydı, oturmaz ve izlemezdi, ama yaptığı şeyler için pişmanlık duyuyordu. Suçluluk duygusu olmadan gerçekleşen ahlaksız ve aldatıcı konuşmalar nedeniyle acı çekenlerden ve bu konuda hayal kırıklığına uğrayan herkesten özür dileriz. ”

– FNC Eğlence

Yasadışı Fotoğrafları Paylaşmakla Suçlanan Choi Jonghoon

15 Mart’ta, Choi Jonghoon’un yasadışı fotoğrafları dağıtmakla suçlandığı bildirildi ve yakında polise bildirilmesi bekleniyor. Choi Jonghoo’nın, Nisan 2016’da Jung Joon Young’ın sohbet odasında yasadışı olarak çekilen bir kadının fotoğrafını paylaştığı bildirildi .

Choi Jonghoon: (Ekli dosya)

Sohbet Odası Üyesi: “Seksi vücutlu şık bayan kim?”

Choi Jonghoon: “Dün xxx giyen kişi.”

– Sohbet günlüğü

Kadının kimliğini açığa çıkardıktan sonra, kadının sohbeti ile birlikte kadının vücuduyla ilgili yorumlarda bulunduğu söylendi. Sohbet kayıtları, Choi Jonghoon’un ayrıca kadınların vücut çekimlerini istediğini ve kadınları küçümseyen yorumlar yaptığını gösterdi. Ayrıca diğerlerinin sohbet odasında paylaştığı yasadışı filme alınan videoları da izlediği söylendi.

MBN, Gizli Kamera Sohbet Odasının 8 Üyesinin Kimliğini Gösteriyor

15 Mart’ta MBN  , orijinal gizli kameralı sohbet odasının 8 üyesinin de kimliğini açıkladı . MBN’nin soruşturması ve raporuna göre, Yong Junhyung ve Lee Jonghyun orijinal sohbet odasının bir parçası değildi, bunun yerine Jung Joon Young ve orijinal sohbet odasının bazı üyeleriyle ayrı bir bölümün parçasıydı.

  1. Seungri (eskiden BIGBANG)
  2. Jung Joon Young
  3. Choi Jonghoon (eskiden FTISLAND)
  4. Yoo Suk, aynı zamanda Yuri Holdings’in eski CEO’su Bay Yoo olarak da bilinir.
  5. Bay Kim, eski kulüp MD
  6. Bir kız grubu üyesinin akrabası (Sayın A olarak anılır)
  7. YG Entertainment’ta isimsiz bir eski çalışan (Mr.B olarak anılır)
  8. Onunla bir seyahat programında göründüğü Jung Joon Young’ın bir arkadaşı (Bay C olarak anılır)

Jung Joon Young’ın Evi arandı, Jung Joon Young’ı Seks Ticaretine Bağlayan Ek Sohbet Günlükleri

Jung Joon Young şu ana kadar polise 3 telefon gönderdi, ancak polis hala başkalarını saklıyor olması durumunda evini aramaya karar verdi . Evini aramak için üç polis gönderildi ve 3 saat boyunca arandığı bildirildi.

Telefonlarını soruşturma için sundu, ancak başka hiçbir telefonun bulunmadığından emin olmak için önlem almaya karar verdik. ”

– Polis

Evinin arandığı aynı zamanda, KBS News, Jung Joon Young ile seks ticaretini bağlayan ek sohbet kayıtlarını açıkladı. Sohbet günlükleri Jung Joon Young ve arasındaki diyalog Yuri Holding’in Ceo’u olan  Yoo‘ya ait ve ilk günlük 2015 25 Aralık tarihinde gerçekleşti.

Jung Joon Young’un CEO Yoo’nun yerine fahişe göndermesini beklediğini gösteriyor. Ayrıca, Jung Joon Young ve CNBLUE’nin Lee Jonghyun’u arasındaki ikinci sohbet günlüğü, Jung Joon Young’un da seks turizmi ile uğraştığını gösteriyor. Kore’nin vatandaşlık ilkesi nedeniyle, Koreli bir kişi seks turizmine katılımının doğrulandığı an Kore yasalarına göre cezalandırılabilir.

*** Daha fazla iğrençleşmemeleri dileğiyle. Okudukça tiksindim. Çok da üzgünüm…

Çeviri hatalarım olduysa kusura bakmayın sinirden o kadar acele çevirdim ki gözümden bir şeyler kaçmış olabilir. Tekrar kontrol edip güncelleyeceğim.

Kaynak : Koreaboo