Hayalistic

Guiness Rekor Kitabına Giren Koreli Ünlüler

Insight, son zamanlarda dünya rekoru tutan ünlülerin bir listesini bildirdi. Bu ünlülerin gerçekten tamamen rasgele başarılarla Guinness Rekorlar Kitabı’nda olduğunu keşfetmek şaşırtıcı olabilir.

Lee Hyori

Listedeki ilk kişi, bir gazetenin ön sayfasında en çok görünmeye sahip olan  Lee Hyori’dir. 2003’te, “10 Minutes” adlı şarkısı onu popülerliğinin zirvesine taşıdı.  Bu süre zarfında, ön sayfada 891 kez göründü.
Lee Hyori, önceki bir varyete programında “İlk sayfada göründüğümde gazete satışları yüzde 10 arttı. Bir gazete medyası bile sadece benim için bir görev gücü oluşturdu. ” yorumunu yaptı.

Han Young

Listede sonraki kişi kıskanılacak vücudu ve 179 santimetre uzun boyluluğu ile tanınan Han Young’dur. Bacağı 112 santimetre ile ölçülmesiyle en uzun bacaklı kadın ünlü olarak Guiness Dünya Rekor’unu elinde tutuyor.
Han Young daha önce “Erkek pantolon giyebiliyorum. Çok güzel kıyafetler var, ama bunların çoğunu giyemiyorum. ” dedi.

Shinhwa

Uzun süredir devam eden Shinhwa grubu da dünya rekoru kırdı. Grup 19 yıldır birlikte, sadece bir üye gruptan bir yıl ayrı kaldı ama grup dağılmadı. Böylece dünyada en uzun süredir devam eden grubu oldu. Şimdiye kadar nasıl başarabildikleri sorulduğunda, birbirlerine olan güvenlerinin onları bu kadar uzun süre muhafaza eden şey olduğunu söylediler.

Kwanghee

Kwanghee ayrıca şaşırtıcı dünya rekoru kıran ünlülerin listesini oluşturdu. Fotoğraftan da görebileceğiniz gibi, Kwanghee en fazla kat kat giysi giyme ile ilgili dünya rekoruna sahip. 
2011’de Kwanghee varyete programda yer aldı ve bir etkinlikte rekor kırdığını söyledi. Kwanghee “252 kat giydim. Dünya rekoru benimkinden önce 247 kattı. Rekoru kırana dek 30 derece santigrat havada dört saat boyunca oturdum. ” dedi.

TVXQ

Beş kişilik bir grup olan TVXQ, 2009’da fotoğraflanan en çok grup için Guinness Rekorlar Kitabı’na isimlerini koydu. Resmi etkinlikleriyle grup 500 milyondan fazla kez fotoğraflandı.

Song Hae

KBS 1TV’nin “National Singing Contest”e 37 yıldır ev sahipliği yapan ve çalışan MC Song Hae, dünyadaki en uzun MC görev süresi için dünya rekoruna sahip. Song Hae bir röportajda “Ben 120 yaşına kadar ‘National Singing Contest’e ev sahipliği yapacağım” dedi.

Kang Ho Dong

Son olarak varyete programlarıyla ve güreş gücüyle tanınan Kang Ho Dong, en uzun zamandır el sıkışmasıyla ilgili dünya rekorunu elinde tutuyor. Bir Guinness etkinliğine katıldı ve burada her el sıkışması bir saniyeyi geçmeyecek şekilde insanlarla sürekli el sıkıştı. Kang Ho Dong 6 saat 43 dakika boyunca el sıkışması sona erdi ve yaklaşık 28.000 kişi ile temas kurdu. 
Olayı hatırlatan Kang Ho Dong, “El sıkışma olayında sağ elim tüm el sıkışmaları yüzünden sol elimin iki katı büyüklüğünde şişti.” dedi.