Hayalistic

Kan Grupları ve Kişilik Analizleri (Kore İnanışına Göre)

Güney Kore‘de ve diğer Asya ülkelerinde kan grubunun insanın kişiliği hakkında bilgi verdiğine ve pek çok özelliğini insanların kan grupları dolayısıyla aldıklarına inanılır. Hatta Kore‘de günlük hayatta bile bu insanlar için çok önemli bir olgudur. Kan grubunuz karşınızdaki kişi için sizi tanımasını sağlayan bir araç olarak görülür. Biz de kan gruplarının kişiliklerini tek tek belirttik. Özellikleri inceleyip uyumlu olduğumuz kan grubunu bulabiliriz 🙂

A Kan Grubu Kişilik Analizi

koreli-idollerin-kan-gruplari-ve-kisilik-analizleri-kpopturk
Kan grubu A olan kişiler kendilerinden önce başkalarını ve onların ihtiyaçlarını düşünürler. Bu tür insanlar çok şefkatlidir. Dışardan çok sakin görünseler de çoğu zaman iç kargaşa ve kaygılanmalar yaşarlar. A kan grubundaki insanlar mükemmel arkadaş ve çok iyi birer dinleyicidirler. Bu gruptakiler diğer insanlarla çok iyi geçinirler, sırf bu yüzden kendi mutluluk ve dengelerini bozabilirler. Başkaları tarafından sevilmek için kendi duygularını bastırırlar, bu da onların sinir sistemi üzerinde olumsuz etki bırakır.
Bu kan grubunu taşıyan insanlar için en iyi işler yazar, kütüphaneci, muhasebeci gibi diğer insanlarla pek fazla temas gerektirmeyen işlerdir. Peki ya aşk? A kan grubuna sahip insanlar kendi grubu ve AB kan grubunu taşıyan insanlarla çok uyumludurlar.

B Kan Grubu Kişilik Analizi

koreli-idollerin-kan-gruplari-ve-kisilik-analizleri-kpopturk
B kan grubundakiler dışa dönük ve arkadaşça tavırlı insanlardır. A kan grubu insanların aksine B kan grubundakiler duygularını gizlemez ve açıkça ifade ederler. Bu gruptakiler hiçbir çaba harcamadan kolaylıkla içinden geçenleri söyleyebilen –bizim tabirimizle– ‘dobra dobra’ insanlardır. 
İnsanlarla temasta olmaktan asla kaçınmazlar ve işlerini gerektiğinde bir lider gibi insanları bir araya getirerek, temaslarda bulunarak yaparlar. Bu kan grubuna sahip kişiler insanları tanımada oldukça maharetlidirler. Diğer insanların beden dillerini deşifre ederek onları daha rahat tanırlar. B kan grubuna sahip kişiler öz güveni oldukça yüksek ve kendine güvenen insanlardır. Kendi kişiliği olan B grubu ve AB kan grubundan kişilerle uyumludurlar. Koreli kadınlar B kan grubundaki erkekleri -genelde- evlilik konusunda düşünmezler, genellikle amaçları flört etmektir.

AB Kan Grubu Kişilik Analizi

koreli-idollerin-kan-gruplari-ve-kisilik-analizleri-kpopturk
AB kan grubuna sahip insanlar özgürlüğü seven, güçlü ve akıllı kişilerdir. Bu kan grubuna sahip kişiler küçük şeyler hakkında endişelenmezler ve zorlukların üstesinden gelmek için duygularını bir kenara atabilirler. Özgürlük ve bağımsızlıklarına düşkün olmalarına rağmen ilişkilerine dikkat ederler ve bu yüzden flört konusunda oldukça popüler kişiliklerdir.

0 Kan Grubu Kişilik Analizi

koreli-idollerin-kan-gruplari-ve-kisilik-analizleri-kpopturk
0 kan grubunu taşıyan kişiler kurallara bağlı, akılcı, sorumlu ve pratik kişiler olarak tarif edilirler. Mükemmel liderlik yaparlar ve diğer insanların hedeflerine ulaşmasında çok etkilidirler. Genellikle diğer insanlar tarafından sevilirken, kendileri daha çok yalnız kalmaya ihtiyaç duyarlar. 0 kan grubuna sahip insanlar fiziksel olarak güçlü olduklarından rahatlıkla sporda başarılı olabilirler. Aşka gelince, diğer gruplar gibi kendi grupları ve AB grubu insanlarla mutlu olabilirler(bu AB grupları çok şanslı he!)
**************************************************************************

Veee son olarak…

Kan grupları arasında ilişki uyumluluğu:

    • A’lar en iyi ilişkiyi A’lar ve AB’lerle yaşarlar.

    • B’ler en iyi ilişkiyi B’ler ve AB’lerle yaşarlar.

    • AB’ler kendileri dahil tüm kan gruplarıyla tatminkar bir ilişki yaşayabilirler.

  • Ve 0’lar en iyi ilişkiyi 0’lar ve AB’lerle yaşarlar.

Bu dört tip kan grubu kombinasyonlarının en iyi çift olduğu söyleniyor çünkü olağanüstü kimya sergiliyorlar!

1) B Grubu Kadin & 0 Grubu Erkek

Bir çiftteki en iyi kan grubu kombinasyonu aşkının katlanarak büyüdüğü B grubundan kadınla 0 grubundan erkek arasında olduğu söylenir!

ikisi de umutsuz bir şekilde romantikler çünkü her ikisi ters kişiliklerine rağmen ortak özellikleriyle geriye dönülemez bir biçimde eşlerine düşme eğilimindedir.

Tartışmalar söz konusu olduğunda en küçük şeylerden bile tartışabilir ama çift her zaman ne olursa olsun kendi yolunu bulur.

2) 0 Grubu Kadin & A Grubu Erkek

Bu kombinasyon birbirlerine çok uyumlu olma eğiliminde olan çok hoş bir çifttir. Birlikte olduklarında çevreyi unutup sadece birbirlerine odaklanabilirler.

O grubu kadin sevgilisini arkadaşlarına göstermekten hoşlanır ve erkekte sevgilisini korumanın onun için sorumluluk olduğuna inanır. Böylece bu onları en hoş çift kombinasyonu olarak yapıyor.

3)AB Grubu Kadin & AB Grubu Erkek

AB kan grubundan olan insanların havalı ve benzersiz olduğu bilinmektedir. Bu nedenle AB grubu kadın ve AB grubu erkek mükemmel havalı bir çift olurdu.

Hem AB kadınları hem AB erkekleri aslında birbirlerine nadiren aşık olma eğilimindedirler ancak bu olduğunda onlar en iyi kimyayı sergiler.

Benzer özellikler taşıdıklarını anladıklarında kişilikleri birbirine senkronize edilir ve ilişkileri sürekli eğlenceli olur ve bir süre sonra kendiliğinden ilginç şeyler yapacaklardır!

4) A Grubu Kadın & B Grubu Erkek

Bu çift kombinasyonu birçok dramada ve romantik komedi dizisinde gördüğümüz ortak bir kombinasyondur.B grubu erkek küstah ve eğlenceliyken A grubu kadın mantıklı duyarlı ve feminindir.

Farklı kişiliklerine rağmen erkek kadini kandırmaya bayılır ve onu sürekli rahatsız edip alay eder.Bu komik ve eğlenceli şeyler şakayla olur ve şaka zamanla aşklarini güçlendirir!