Hayalistic

Along with the Gods: The Two Worlds

Yönetmen:Kim Yong-hwa

Senaryo:Joo Ho-Min,  Kim Yong-hwa

Yapımcı:Lotte Entertainment,  Won Dong-yeon

Tür:Aksiyon , Dram , Fantastik ,Macera

Yapımı: 2017 – Güney Kore

OYUNCULAR

KONUSU

2 serilik bir fantastik macera filmi olan “Along with the Gods” filminin ilk serisi “the two worlds”.. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki çok hafif durağan gitse de çok severek izlediğim bir film serisiydi. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir film yani.. Konusuna geçersek de şöyle resimlerle anlatayım efem..

Ölen insanlara öbür tarafta eşlik eden ve onlara avukatlık yapan azrailler var. Cehennemin 7 katmanı var ve her birinde ayrı bir tanrı var. Bu azrailler de o tanrılara karşı ölen kişiyi savunuyorlar. Savunmaları sonucunda ölen kişi suçsuz bulunursa eğer tekrar reenkarne oluyor. Tabi belli bir sayıda reenkarneye ulaştıran azraillere de reenkarne olma hakkı tanınıyor..

Azraillerimiz bunlar.. 🙂

1000 yıldır yeterli sayıda reenkarneye ulaşıp kendilerini de reenkarne ettirmeye çalışıyorlar. Ama bu o kadar da kolay değil. Onurlu bir ölüm sadece yüksek ihtimalle reenkarne oluyor ve en son onurlu ölüm de yıllar yıllar önce gelmiş..

Ama şansa bakın ki bir adet onurlu ölüm geliyor… İtfaiyeci olan onurlu ölüm örneğimiz bir çocuğu kurtarmaya çalışırken kendi ölüyor.. Ve azraillerimiz de onu savunmak için pek bir heyecanlı görüyorsunuz ki 😀

Ve işte cehennemin 7 katmanı ve tanrıları..

Ve en son ve en karizması :D:D

Kral Yeomra

Bakalım azraillerimiz onurlu ölüm örneğinin bütün katmanlardan geçip de reenkarne olmasını sağlayabilecek mi? İzleyenlerden yorumları bekliyorum ^^

Fulya Yeliz