Hayalistic

Polis Seungry İçin Tutuklama Kararı Çıkarmayı Planlıyor

Seul Büyükşehir Polis Merkezi, Seungri’nin gerçekleştirdiği finansal işlemler, yetişkin eğlence sektöründeki kadınlara para ödediğini ve fuhuş talep ettiğini göstermesi gerekçesiyle tutuklama emri vermeyi planlıyor.

Seungri, soruşturmaya yetişkin eğlence sektöründen 8 kadını Filipinler’deki doğum günü partisi için, herhangi bir erkek yatırımcı ile yatmaya zorlanmadıklarını ve buna gönüllü oldukları yönünde ifade veren kadınları davet etmişti.

Kadınlar cinsel eylemde bulunmak üzere Seungri tarafından zorlanmamış olsa bile, polis kadinlarin Seungri ile yakın olmadıklarını ve tüm masrafları karşılandığından fuhuş suçuna girdiği kabul görülmektedir.

Kanıtlar, ödenen para miktarını daha çok fuhuşa ödenen para olarak gösteriliyor. Polis, Seungri’nin doğum günü partisinde harcadığı 600.000.000 KRW (3 070 240,55 TL) tutarındaki kaynağı hala araştırıyor.

Soruşturma sona erdiğinde, polis Seungri’yi fuhuşa davet etme suçundan ayrıca yasadışı çekimleri dağıtmak, vergi kaçakçılığı, yolsuzluk ve Gıda Yasasını ihlal etme suçlarından dolayı tutuklama emri vermeyi planlıyor. Polis aynı zamanda Yoo In Suk için de tutuklama emri vermeyi planlıyor.