Hayalistic

K-pop Idol Grupların Fandom İsimleri Ve Anlamları

Kpop fandom isimleri nasıl seçiliyor? Genellikle hayranlar sevdikleri grup için şirkete önerilerini gönderiyorlar ya da bazen şirket kendi başına karar verebiliyor. Her iki durumda da fandom isimlerinin bir anlamı oluyor.

BLACKPINK – BLINK

BLINK, “black” ve “pink”in birleşimden oluşuyor.

BTS – ARMY

ARMY aslinda “Adorable Representative MC for Youth/Gençliğin Hayran Olunası Temsilcisi” anlamına geliyor. Ayrıca zaman zaman kelimenin kendi anlamıyla “ordu” olarak da kullanılıyor. Evet, BTS’in kelimenin tam anlamıyla dünyayı fethetmelerine yardım eden bir ordusu var.

Wanna One – Wannable

Grup dağılmış olsa da, fandom isimleri hâlâ devam ediyor. Grup adı ve taraftarların birlikte her şeyi nasıl yapabildiklerini sembolize etmek için fandom ismi Wanna One ile “able/-e bilmek” kelimesinin bir birleşimidir.

GOT7 – IGOT7

Genellikle ‘ahgase’ olarak telaffuz edilir, iGOT7 kelimenin tam anlamıyla yedi üyeye sahip yedi kişi olduğu anlamına gelir. Ve Korece’de “ahgase”, fandomun hafif çubuğunun neden bir kuş şekli olduğunu açıklayan “yavru kuş” anlamına da geliyor.

EXO – EXO-L

“L”, “love/aşk” anlamına gelir ve onikinci alfabeyi de sembolize eder. On iki sayısının grup ve fandom için önemli olmasının nedeni, EXO’nun eskiden on iki üyeden oluşmasıydı.

BIGBANG – V.I.P

BIGBANG hayranlarını V.I.P’s’ olarak görür. (*Very Important Person)

TWICE – ONCE

JYP Entertainment, hayranlara bir kez TWICE’ı severlerse, kız grubunun onları “iki kez” tekrar seveceğini vaat ediyor.

NCT – NCTzen

NCT’deki “CT” telaffuz edilirken kulağa “city/şehir” sesi gelir, bu yüzden hayranlar NCT’nin “citizens/vatandaşları” “CTzens” oluyorlar.

Sizden Gelenler ;

Stray kids – Stay

Stay adı daima stray kids’in yanında kalacağımız ve
onları asla yarı yolda bırakmayacağımız anlamına geliyor.
Ayrıca;
Stray Kids ve Stay’e bakacak olursanız,
onları sadece R harfi ayırıyor.
Bu R reason (sebep) anlamına geliyor.
Yani Stay Stray Kids’in varolma sebebi.  [Aleyna]

Eklemek istediklerinizi yoruma bırakabilirsiniz 🙂 Güncelleriz.

Kaynak: kpopmap