Hayalistic

Sulli’nin Ölümü Doğrulandı

f(x) grubunun eski üyelerinden olan Güney Koreli ünlü şarkıcı ve oyuncu Sulli, 25 yaşında hayatını kaybetti.

f(x) grubunun eski üyelerinden olan Güney Koreli ünlü şarkıcı ve oyuncu Sulli, 25 yaşında hayatını kaybetti.

Menajeri tarafından Seongnam bölgesindeki evinde ölü bulunan Sulli’nin intihar ettiği polis tarafından da onaylandı. Menajeri, en son 13 Ekim saat 18:30’da Sulli’yle bir telefon konuşması yaptığını ve o görüşmenin ardından onunla tekrar iletişime geçemediği için merak edip evine geldiğini söyledi.

Genç kadının evin ikinci katında kendini asarak intihar ettiği söyleniyor ancak detaylı açıklama, otopsi sonrasında yapılacak. Sulli’nin ardında bir intihar mektubu bırakıp bırakmadığı ise henüz bilinmiyor.

Asıl adı Choi Jin-ri olan 1994 doğumlu genç yıldız, ilk kez 2005 yılında ekran deneyimi yaşamış ve çocuk oyuncu olarak çeşitli yapımlarda yer almıştı.

Asıl adı Choi Jin-ri olan 1994 doğumlu genç yıldız, ilk kez 2005 yılında ekran deneyimi yaşamış ve çocuk oyuncu olarak çeşitli yapımlarda yer almıştı.

2009 yılında ise SM Entertainment şirketine bağlı f(x) grubuna dahil olarak Victoria, Amber, Luna ve Krystal ile birlikte çıkış yapmıştı.

Genç şarkıcı 2014 yılında sosyal medyada kendisine yapılan kötü yorumlar ve dedikodular nedeniyle kariyerine bir süre ara vermeye karar vermiş ve bu kararın ardından 2015’te gruptan ayrılmıştı.

Genç şarkıcı 2014 yılında sosyal medyada kendisine yapılan kötü yorumlar ve dedikodular nedeniyle kariyerine bir süre ara vermeye karar vermiş ve bu kararın ardından  2015’te gruptan ayrılmıştı.

En son yakın arkadaşı IU’nun başrolünde yer aldığı Hotel del Luna dizisine konuk olan Sulli, kısa bir süre önce de Goblin adlı bir single çıkarmıştı.

Ne yazık ki uzunca bir süredir ağır eleştiri oklarının hedefindeydi. Hatta bu yüzden depresyonun pençesine düşmüştü.

Sulli de ne yazık ki uzunca bir süredir ağır eleştiri oklarının hedefindeydi. Hatta bu yüzden depresyonun pençesine düşmüştü.

Bu zavallı genç kadının sarf ettiği şu sözler, bir nebze olsun yaşadığı sıkıntıyı gözler önüne serecektir:

“Beni yanlış anlamayın, ben kötü bir insan değilim! Neden benim hakkımda kötü şeyler söylüyorsunuz? Bu davranışınızı hak ettiğimi gösteren tek bir şey söyleyin.”

“Ajanstakilere yorulduğumu söyledim ama kimse beni dinlemedi. Kendimi çok yalnız hissettim.”

Önce Jonghyun, şimdi de Sulli. Belki de adını burada anmadığımız pek çok kişi var bu baskılar yüzünden gencecik yaşta ölümü seçen.

Önce Jonghyun, şimdi de Sulli... Hatta adını burada anmadığımız pek çok kişi var bu baskılar yüzünden gencecik yaşta ölümü seçen.

Umuyoruz ki bu gencecik insanları intihara kadar sürükleyen siber zorbalık ve maruz kaldıkları tüm nefret söylemleri artık bir son bulur. Bir daha kimsenin böyle bir süreçten geçmemesini ve böyle acı bir haber daha almamayı tüm kalbimizle diliyoruz… 🙁

SM Entertainment, Sulli’nin vefatı ile ilgili resmi bir açıklama yayınladı.

Basina duyurulan bu kısa açıklamada haberleri doğruladılar ve kamuoyundan spekülasyonlardan uzak durmalarını istediler.

işte yayınlanan açıklama;

Öncelikle bu acı haberi doğrulamaktan dolayı duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz. Sulli aramızdan ayrılmıştır.

Duruma inanmakta halen güçlük çekmekteyiz , yalnızca büyük bir keder ve acı içindeyiz.

Lütfen yeterince trajik bir durumun içinde olan acılı aileye duyduğunuz saygı itibariyle, spekülasyon dolu haberler veya dedikodular yaymaktan kaçının. Hayatını kaybeden ve son yolculuklarına uğurlananlara en içten başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.

– SM Entertainment

Kaynak: koreaboo,allkpop,onedio