Hayalistic

IU’nun Her Ruh Haline Uyan En İyi 10 Şarkısı

   Şarkı söyleme ve oyunculuk konusunda genel yetenek söz konusu olduğunda, IU her zaman çıtayı yükseltir. O sadece inanılmaz bir sanatçı değil, aynı zamanda ekranda veya ekran dışında ilham verici, dürüst ve çekici bir insan. Dramatik rolleri tasvir etmedeki inanılmaz sesi ve olgunluğu gerçekten bir yıldız olarak doğduğunu kanıtlıyor. Yıllar boyunca, kendisi tarafından yazdığı ve diğer büyük sanatçılarla işbirliği yaptığı birçok unutulmaz şarkı yayınladı. Bazıları sevgi, üzüntü, pişmanlık ve gençliğin sevinçleri hakkında konuşurken, diğerleri dinlerken hayat dersleri almamızı sağlıyor. Nasıl hissediyor olursanız olun, sizinle rezonansa girebilecek bazılarını aşağıda paylaşıyorum.

  1) Eğer ilk aşkın heyecanını ve hayal kırıklığını yaşıyorsanız “Good Day”

IU’nun çok fazla hit şarkısı var, ancak en unutulmaz şarkılarından biri olarak kabul edilebilecek olan şarkı, yüksek oktavlı vokal aralığını ve dramatik ve iyimser tarzların kombinasyonunu sergileyen “İyi Günler”. 
Bu şarkının türü sesine ve görüntüsüne mükemmel bir şekilde uyuyor, bu yüzden belki de art arda bazı single’ları bazı benzerlikler taşıyor. 
IU “senden hoşlanıyorum 
, ne yapmalıyım?” 
Diye söylerken birçok kalbi  
titretip sanki birine itiraf ediyormuş gibi, sevgisini ileri sürerek “iyi bir gün” geçirmesini umuyor. 
Kendi tek taraflı sevginiz varsa veya sevdiğiniz birinden emin değilseniz ve onu hissediyorsanız, bu şarkıyı dinlemek gününüzü aydınlatabilir!

2) Eğer 23 yaşına geldiyseniz “twenty-three”

Birçok kişi 20’li yaşlarının başlarına geldiğinde bunun “gerçek bir yetişkin” olmanın başlangıcı olduğunu söylüyor; 
olgunluğunuzu geride bıraktığınız, sorumlu olmaya başladığınız ve genel olarak kariyerinizde ve hayatınızda bir yol seçtiğiniz ..
Bu şarkının yayınlandığı tarihte, IU belki de 23 yaşında olmanın iniş ve çıkışlarından bahsederken aynı şeyi hissediyordu. 
Genç ve özgür kalmayı istemeye dair karışık duyguları ana bir temadır, ancak aynı zamanda etrafındaki herkes onun birlikte hareket etmesini sağlayan bir kadın olmasını bekler. 
Birçok genç gibi, şaşkın ve kayıp hissetmeyi itiraf ediyor, ancak henüz nasıl ilerleyeceğini bilmese bile iyi olduğunu söylüyor. 
Gençseniz ve hala kimliğinizi bulmaya çalışıyorsanız, bu şarkıya ait kelimeleri durumunuza oldukça benzer bulabilirsiniz.

2) Bulunduğunuz zamandan kaçmak istediğinizde “You & I,” “Red Shoes,” ve “Above the Time”

IU, müzik ve videolarında çeşitli stilleri denedi, ancak hepsini bir araya getiren bir şey varsa, bu onun hikaye anlatımının eşsiz yoludur. 
“You & I” ve “Red Shoes” sözlerini dinlediğinizde, kurgusal bir roman okuyor, fantastik bir film izliyor ya da kendiniz bir odyssey çekiyormuş gibi farklı bir zamana taşınmış gibi hissedeceksiniz. 
Her iki şarkı da alternatif bir evrene ya da farklı zamanlarda yaşama durumuna atıfta bulunuyor ve sözler aracılığıyla IU, zamanları ve dünyaları eşleştiğinde sevdiği kişiyle yakında buluşacağını umuyor. 
Videoları genellikle kitaplardan veya filmlerden esinlenerek, farklı bir dünyadan biriyle yollarını geçerken kaybolan ve bulunan bir aşk hakkında çekici bir hikaye anlatıyor. 
Maceracı ve yaratıcıysanız, bu şarkılar sizin için mükemmel!
IU’nun son şarkısı “Above the Time” şarkısı, “hayallerinde bile unutamayacağı bir kişiyi” beklerken zaman ve mekândan geçmeyi anlatan “You & I” şarkısına bağlı.

3) Kalp kırıklığının acısını yaşarken: “Ending Scene”

Yumuşak, akılda kalıcı sesi ve “Ending Scene” nin melankolik müziği, onu bir dağılma ya da iki kişinin olması gerekmediğinin farkına varacak olan bir gözyaşı sarsıntılı şarkı haline getiriyor. 
Kim Soo Hyun’un yer aldığı video, mutlu zamanlardan hüzünlü zamanlara geçerken bir çiftin sahnelerini tasvir ediyor. 
Yoğun bakışları ve özlem ifadeleri, üzüntü ve pişmanlık duygularını gösterir. 
Sonunda, işlerin gerçekten işe yaramadığını kabul ederler ve bu nedenle, hayatlarını birbirinden “kesmeleri” gerekir. 
Şarkı sözleri aynı zamanda şarkı bir aşk mektubu gibi, birisinin ayrı olmasına rağmen mutlu ve iyi olmasını diliyor gibi geliyor. 
Bu şarkıyı dinlerken acısını hissediyorsanız, bırakma konusunda size büyük tavsiyeler verebilir.

4) Nostaljik hissettiğinizde “My Old Story” and “Through the Night”

IU hala genç olsa da, genellikle zaman geçirmekten ve “eski güzel günlerden” bahseden vintage, retro ve türküler için eşsiz bir tercih gösteriyor. Hem “my old story” hem de “Through the night” , geçmiş bir aşktan bahseder ve ona mutluluğunu veren kişiyi özler. 
Deneyimlerini hatırlamaya çalışır ve sanki tüm dünyanın duyması için günlüğünü okuyormuş gibi güzel, derin kişisel şarkı sözleriyle yeniden yaşar. 
Büyük bir aşk yaşadıysanız veya “sizden uzaklaşan” biri ile tanıştıysanız, bu şarkıları oldukça tanıdık bulabilirsiniz.

5) Sizden nefret edenlerin yok olmasını istediğinizda “BBIBBI”

“BBIBBI”, bir şey veya birisi bir çizgiyi geçtiğinde gelen bip sesi veya uyarı sesi anlamına gelir. 
Bu şarkı ile IU, ünlü olarak yaşamanın sert gerçekleri hakkında bir yorum yapıyor gibi görünüyor, bu da birçok gözün onda olduğu ve eleştirilere ve dedikodulara karşı savunmasız olduğu anlamına geliyor. 
Neşeli sesine rağmen, sınırlarını bilmeyen ve standartlarını başkalarına dayatan insanlara arsız bir yanıt. 
İnsanların sizden durmalarını istiyorsanız, bu şarkı tam size göre!

6) Kendinize güvenmeyi öğrendiğinizde “Palette”

Eğer “twenty three” yetişkinliği anlamak ve birçok değişikliğin ortasında ayarlama zorluklarını atlatmaya çalışmaksa, “Palette” denge ve kabul bulmaktan bahseder. 
Bilgelik, dedikleri gibi yaşla birlikte gelir ve IU bu temayı bir kez daha araştırır. 
Şimdi yaşam seçimleri hakkında daha fazla güven ve kesinlik ile, önceki şarkısına bir cevap getiriyor. 
Gençken, büyüyen ağrılar yaşadı ve seçim yapmakta zorlandı; 
ama bu şarkıda güçlendiğini gösteriyor ve dinleyicilerine “Bunu anladınız!” diyor.

Kaynak : Soompi

Fulya Yeliz
Küçük Ailemiz~
  • 2.576.201 görüntülenme :)
Bağış yapıp bize destek olmak ister misiniz?
Discord’da aramıza katılın :)
En Popülerler
En Çok Okunanlar
Daha indirmediniz mi? -_-
Köşe Yazarları