Hayalistic

Yeni Yılla İlgili Kararlarımızı Mükemmel Şekilde Özetleyen K-Pop GIF’leri

2020’yi ilk karşıladığımız ve yeni yıl için umutlarımızı ve hayallerimizi paylaştığımız Ocak ayı oldukça hızlı geçiyor gibi görünüyor. Ancak bu kez kararlar “yeni 10 yıl, yeni ben” seviyesine dönüşmüş olabilir. Yeni bir yıl, on yıl veya yüzyıl olsun, koyduğumuz hedefleri yerine getirmek her zaman zor olmuştur.

Bununla birlikte, herkesin her yılın başında yaşadığı en yaygın “Beklentiler ve Gerçeklik” anlarını temsil eden 25 K-pop GIF vardır.

Sağlıklı beslenme

Yıla kesin bir kararla başlıyorsunuz: “Temiz bir diyete başlıyorum ve hiçbir şey engelleyemeyecek.”

… Birkaç gün sonra (güçlüyseniz haftalar), isteksizce ve çaresizce hamburgere gömülürsünüz

Bol su içmek

İçme suyunun organlarınız, cildiniz ve vücut sıvılarınız için faydaları çoktur. Rahatça, günde en fazla 1 2 litre içmeye kararlısınız.

Ama olduğu kadar faydalı, içme suyu sıkıcı olma eğilimindedir ve sık sık tuvalet ihtiyacınızın gelmesi de hiç yardımcı olmaz!

Düzenli egzersiz yapmak

Fit olmak veya sadece sağlıklı olmak (veya sağlıklı kalmak) olsun, egzersiz yapmak her yıl listeyi kapar.

Ancak gerçek sonuçları görmek uzun zaman alıyor, böylece kendinizi eski alışkanlıklarınıza geri dönüyorsunuz.

Daha iyi uyumak

İyi, erken ve yeterince uyumak bu yıl listenizde kesinlikle bir dönüm noktası. Hiçbir şeye güzellik uykusunun yerini tutmaz!

Ne yazık ki, hayat meşgul oluyor ve bir şekilde uyku saatleri her zaman başka şeyler yapmak için feda ediliyor (gece geç saatler kadar oyun oynamak ve dizi izlemek gibi 😀 )

Daha organize olmak

“Bu yıl, hayatımın her alanında düzeni koruyacağım” her 31 Aralık 23:59’da kendinize söylediğiniz şey budur.

Ancak yıl boyunca ne kadar düzenli olabilirsiniz?

Para biriktirmek

Açıkçası, bu karar bir efsanedir. Yılınıza güçlü bir finansal planla başlıyorsunuz ve tasarruf ipuçları ve püf noktalarına bakıyorsunuz. Temel olarak, kumbara gelecek Ocak ayında tam “kuruş” kapasitesine ulaşacağından eminsiniz.

İyimserliğinizi ve hayal kırıklığınızı paylaşıyoruz. Her nasılsa, her zaman yeni elektronikler almak, bir alışveriş çılgınlığına gitmek gibi almak istediğiniz bir şey vardır ve hevesli mal toplayıcıları olan K-pop hayranlarını unutmayalım!

Aileyle zaman geçirmek

Günümüzde yaşam o kadar acele ediyor ki, kaliteli aile zamanı geçirmek zor görünüyor. Böylece ailenizle daha fazla oturup kendinize birlikte etkinlikler yapacağınıza söz veriyorsunuz.

Şimdi, içine kapanık biriyseniz veya boş zamanınızda yapacağınız çok fazla şey varsa, kendinizi sürüklenirken bulursunuz. Her iki durumda da, aynı evdeyseniz onları kontrol etmek güzel, sadece mesaj atın ve evden uzaktaysanız, sadece bir telefon uzaklığındasınız!

Yeni tanıdıklar yapmak

Zaten çok sayıda insan tanıyor olsanız bile, çemberinizi arada sırada genişletmek iyi olur. Özellikle ortak noktalarınız olduğunda yeni insanlarla tanışmak kesinlikle büyük bir sevinç getirir.

Ne yazık ki, işler her zaman istediğiniz gibi gitmez. Sonunda ya irtibatta kalmaya yetecek kadar zaman ve enerji harcamıyorsunuz ya da sadece yanlış insanlarla tanışıyorsunuz. 

Bir hobi almak

Tam zamanlı bir öğrenci veya çalışan olduğunuzda, kendiniz için herhangi bir şey yapmak için neredeyse zaman bulamazsınız. O zaman son kez ne zaman bir şey hakkında tutkulu olduğunuzu düşünmeye başlarsınız.

Yine, hayat onun için hile yapar ve kendinizi başladığınız yerde bulursunuz: iş / çalışmalarla gömülü ve yeni bulunan boş zamanlarınızı devam ettirmek için motivasyonunuzu kaybedersiniz.

Yeni bir şeyler öğrenmek

Ufkunuzu genişletmek kesinlikle birkaç yılda bir listenizde bulunur. Bu alandaki en yaygın ilgi alanları arasında yeni bir dil seçmek, enstrüman çalmak, fotoğrafçılıkta ustalaşmak vb. sayılabilir.

Unutmaya eğilimli olduğunuz bir şey, yeni bir şey öğrenmenin bağlılık gerektirmesidir, ki bu sizin için her zaman geçerli değildir.

Okuma (daha fazla)

Bu, geri dönüşünü 12 ayda bir yapan başka bir düşme kararı. Tüm favori yazarlarınızı ve türlerinizi ve ayda en az bir kitabı nasıl bitireceğinizi düşünerek kendinizi motive edersiniz.

Ve sonunda bitiriyorsunuz… yüzlerce K-draması, çeşitli şovlar ve tüm bu K-pop özel gerçeklik bölümlerini yeterince alamayacağınızı gösteriyor.

Seyahat

Her yıl, kendinize dünyaya gireceğinizi ve yeni kültürleri deneyimleyeceğinizi ve belki de ziyaret etmeyi seçtiğiniz ülkede çalan bir K-pop konseriyle zaman geçireceğinizi söylersiniz.

İki ana konu sizi bu amacı yerine getirmekten alıkoyuyor: Ya hayallerinizin varış noktasını karşılayamazsınız ya da çalışmalar / iş mükemmel planlanmış yolculuğunuza engel olur. Ya da para!

Öz bakım uygulama

Kaç kez bunum tüm harflerini (belki de kırmızı renkte) yazdınız ve bir yaşam tarzı haline getirmeye yemin ettiniz?

Bu yıl, bu beklentiyi gerçeğe dönüştürmek sizin göreviniz. Unutma, refahınız her zaman önce gelir!

En çok hangi kararı vermek istiyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Kaynak = Soompi

Fulya Yeliz